Nieoczekiwana, ale bardzo dobra wiadomość. Polska wciąż może pomóc (Wideo)






Ukraina potrzebuje więcej systemów obrony powietrznej. Polska spróbuje pomóc.


© Obwodowa Administracja Państwowa Dniepropietrowska (CC BY 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dnipropetrovsk_Professional_Sports_College_after_russian_attack,_2024-04-02_(12).jpg





Dołącz do zespołu technology.lt!

Darmowy grafik, zarobki, wiele ciekawych zajęć. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wystarczy zapał.

Zainteresowany? Wypełnij ten formularz!




Polska przekazała już Ukrainie szereg radzieckich systemów obrony powietrznej i rakietowej. Jednak po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim prezydent Polski Andrzej Duda dał jasno do zrozumienia, że ​​Polska w dalszym ciągu ma zastrzeżenia do Ukrainy.


„Obecnie w polskich zapasach znajdują się rakiety z czasów radzieckich. Rozmawialiśmy o ich przeniesieniu w celu wzmocnienia obrony przeciwrakietowej Ukrainy. Będę to robił nadal. Omówię to z Ministrem Obrony Narodowej” – powiedział Prezydent Duda.


Polska przekazała już Ukrainie różne rodzaje broni przeciwlotniczej. Na przykład wiele polskich działek automatycznych Piorun odpalanych z ramienia, ZU-23-2CP, dział samobieżnych ZSU-23-4 „Silk”, dział krótkiego zasięgu „Osa” i S-125 „Newa SC”. Polska rzeczywiście zrobiła wiele, aby pomóc Ukrainie w obronie jej nieba. Zaskakujące jest zatem, że Polska ma jeszcze więcej do zaoferowania.




Najwięcej systemów Patriot zamawia Ukraina, których w Europie powinno być około stu. Ukraina żąda 7–25 rakiet i jak największej liczby rakiet. Ale Ukraina nie jest pod tym względem trudna. Stare radzieckie systemy nie są w stanie pokonać rakiet hipersonicznych ani balistycznych, ale konwencjonalne drony i rakiety manewrujące są dobre.








Kilka dni temu w Internecie pojawiły się filmy przedstawiające systemy S-125 Newa SC z Polski broniące nieba nad Odessą. Newa SC to urządzenie staromodne, ale razi cele na dystansie od 25 km do 18 km.

Podziel się z przyjaciółmi

Autoryt. prawa: Technologijos.lt

uwagi

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *