„Na Kremlu wszyscy marzą o upadku”. Koszmar dla Rosjan.






Nic na świecie nie jest w stanie tak bardzo odstraszyć Rosji.





Dołącz do zespołu technology.lt!

Darmowy grafik, zarobki, wiele ciekawych zajęć. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wystarczy zapał.

Zainteresowany? Wypełnij ten formularz!




„Nie wolno nam zapominać, że NATO jest także sojuszem nie tylko na dobre, ale także na złe czasy. Oferuje swoim członkom wyjątkowe gwarancje zbiorowej obrony”.– wyjaśnia Robert Pszczel, polski dyplomata i były dyrektor Biura Informacyjnego NATO w Moskwie, który w 1997 r. wchodził w skład zespołu prowadzącego negocjacje w sprawie członkostwa Polski w NATO. Gwarancje te opierają się na zdolnościach wojskowych, do których obecnie wnoszą wkład 32 kraje, podaje „Wirtualna Polska„.


Traktat Północnoatlantycki składa się z czternastu artykułów, jednak największą uwagę przyciąga artykuł 5, na podstawie którego powstało NATO w dokumencie podpisanym w Waszyngtonie prawie 75 lat temu. Rzeczywiście jest to unikalna w skali światowej gwarancja bezpieczeństwa, z której korzystają państwa członkowskie organizacji.




Strony postanawiają, że zbrojny atak na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uważany za atak przeciwko wszystkim.dlatego zgadzają się, że w przypadku napaści zbrojnej każda z nich, korzystając z prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony uznanego w artykule 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom zaatakowanym i musi natychmiast, indywidualnie lub wspólnie z innymi Stronami podejmują takie środki, jakie uznają za konieczne, w tym użycie siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa na obszarze północnoatlantyckim, jak wskazuje tekst traktatu.






NATO uruchomiło Artykuł 5 tylko raz w swojej historii. Robert Pszczel wspomina, że ​​stało się to dopiero po ataku terrorystycznym z 11 września 2001 r. na World Trade Center i Pentagon, ale – dodaje – nie ma wątpliwości, że w przypadku ataku na państwo NATO ten element również by się sprawdził.


Od 1949 r. Od podpisania Traktatu Północnoatlantyckiego 4 kwietnia wiele się zmieniło w liczbie członków Sojuszu Północnoatlantyckiego, a przynajmniej w głównych zagrożeniach stojących przed członkami NATO, od czasu możliwej agresji ZSRR, wówczas Układu Warszawskiego. kraju, Rosji, która obecnie sprawuje imperialistyczną władzę zgodnie z wizją Władimira Putina, grozi. Zmieniły się także opcje obrony i kontrataku.







NATO wydaje się dziś silniejsze i bardziej zjednoczone niż kiedykolwiek, nawet jeśli Rosja się tego nie spodziewała. „Obecnie liczy 32 członków, a decyzje Finlandii i Szwecji jedynie potwierdzają, że jej rola jako najlepszej gwarancji bezpieczeństwa pozostaje stabilna. Nie ma drugiej podobnej organizacji na świecie, która oferuje swoim członkom tak wiele w tym zakresie.”– mówi Robert Pszczel. Jednocześnie podkreśla, że ​​NATO stanowi dla Rosji przeszkodę.


Wszyscy na Kremlu marzą o upadku lub wewnętrznym rozpadzie Sojuszu– pisze Wirtualna Polska. Rosja byłaby wówczas w stanie realizować swoje imperialistyczne plany i nic nie byłoby w stanie tego powstrzymać, bo nie wolno nam zapominać, że Rosja Putina jest agresorem, który przed nikim nie ustąpi.

Podziel się z przyjaciółmi

Autoryt. prawa: MTPC

uwagi

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *