Polska nie obiecuje zagrać w eliminacjach mistrzostw świata przeciwko krwiożerczej Rosji

Informację tę oficjalnie ogłosił w sobotę szef PZPN Cezary Kulesza.

Polska i Rosja miały rozegrać eliminacje do Mistrzostw Świata w Rosji 24 marca. W systemie selekcji zwycięzca tej pary musiał rywalizować ze zwycięzcami reprezentacji Szwecji i Czech o bilet do mistrzostw.

Jednak w miarę jak płynęła krew, Polacy postanowili odwrócić się od piłki nożnej i nie grać na boisku z rosyjskimi piłkarzami.

– Dopiero wtedy do nas dotarło. Po agresywnej inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę reprezentacja Polski w piłce nożnej nie ma zamiaru rozgrywać meczu eliminacyjnego z Rosją.

– To jedyne dobre rozwiązanie, aby rozmawiać z (szwedzką) i (czeską) federacją piłkarską w celu przedstawienia wspólnego stanowiska FIFA – powiedział w tweecie prezes PZPN.

To przesłanie wspiera także szef reprezentacji Polski Robert Lewandowski, który w przestrzeni społecznej umieścił szefa związku piłkarskiego.

W piątek UEFA zdecydowała, że ​​żadne oficjalne międzynarodowe rozgrywki, ani klubowe, ani krajowe, nie będą możliwe na terytorium Rosji. UEFA odebrała też Rosji (Sankt Petersburg) prawo do organizacji finału Ligi Mistrzów i przeniosła finał do Paryża.

FIFA poinformowała w czwartek, że uważnie monitoruje sytuację, a prezes instytucji, Gianni Infantino, powiedział, że wraz z innymi działaczami FIFA zdecyduje, co zrobić w związku ze zbliżającymi się eliminacjami do Mistrzostw Świata.

Siły rosyjskie zaatakowały Rosję po zezwoleniu rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi na rozpoczęcie wojny wczesnym rankiem w czwartek. Rosyjska inwazja na Ukrainę już pochłonęła życie żołnierzy. Świat zachodni potępił zachowanie Putina i zapowiedział, że podejmie najostrzejsze kroki.

Averill Burkee

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Przyjazny adwokat piwa. Generalny organizator. Fanatyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.