Nadzieje Ligi Konferencyjnej „Sūduva” spłonęły po dramacie dotyczącym karnych z 11 jardów

Pierwszy mecz w Mariampolu tydzień temu zakończył się remisem 0:0, więc o losie tej pary zdecydował się w Polsce.

W Twierdzy Raków gospodarze byli bardziej aktywni zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie, jednak Sūduva skutecznie się broniła i szukała okazji w bliskich atakach.

Przez 90 minut drużyny nie potrafiły wyłonić zwycięzców – musiały dograć dogrywki. Przez dodatkowe 30 minut meczu żadna z drużyn nie zdobyła gola, więc drużyny musiały zastosować rzuty karne.

„Sūduva” uderzył pierwszy w serii i pierwsze trzy próby były celne, ale przeciwnicy również trafiali doskonale.

Debiutant z Mariampola Nicolas Taravelas jako pierwszy przegrał pojedynek z bramkarzem przeciwnika, a serię zakończyła, gdy Vladan Kovačevičius obronił strzał Greka Alexandrosa Gargalatzidisa.

W pierwszej rundzie selekcyjnej „Sūduva” wyeliminowała łotewską drużynę „Valmiera”. „Rakow” w kolejnej rundzie czeka już na Kazania „Rubina” z Rosji.

Postęp meczu. „Sūduva” – „Raków” 0:0 (łącznie – 0:0)

Kary.

1 strzał. N. Gorobsov zdobywa rzut karny – 1:0.

Rywale porównują wynik – 1:1.

Drugie uderzenie. A. Makas trafia dokładnie w lewy róg – 2:1.

Pan Giannikoglou dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłka pozostała w siatce – 2:2.

Trzeci strajk. Próba X. Auzmendiego również była udana, choć bramkarz był już blisko bramki – 3:2.

Ponownie pan Giannikoglou dośrodkował z rzutu rożnego, ale strzał był za mocny i zbyt precyzyjny – 3:3.

4 uderzenia. N.Taravel nie zdobywa bramki. Och, jak źle – 3:3.

Przeciwnicy trafili celnie – 3:4.

5 uderzeń. Wszystko. A. Gargalatzidis nie zdobył bramki.

Dogrywka w drugiej połowie.

120 minut. To wszystko, zobaczymy kary.

120 minut. Wow! Rywale trafili w słupek po rzucie wolnym.

114 minut. Zawodnicy „Sūduvy” chcieli kary 11 metrów, ale sędzia nie pokazał celu.

109 minut. Ach, co za atak Rakowa! Strzał w głowę nie jest na szczęście precyzyjny.

Dogrywka w pierwszej połowie.

105 minut. Pierwsza dogrywka za nami.

101 minut. A. Živanovičius uderza mocno, ale piłka mija bramkę.

93 minuty. Bardzo groźny atak „Rakowa”, ale w odpowiednim czasie i miejscu bramkarz „Sūduvy”.

Druga połowa.

90 minut. Wszystko. Zostanie rozegrana dogrywka!

89 minut. Zaczynamy pracę w godzinach nadliczbowych.

63 minuty. Rywale są bardzo aktywni w drugiej połowie, ale na razie wicemistrzowie Litwy trzymają się.

46 minut. Rozpoczęła się druga połowa meczu!

Pierwsza połowa.

45 minut. Minęło pierwsze 45 minut, teraz jest przerwa.

41 minut. Bardzo niebezpieczna szansa przed bramką gości, ale S.Giannikoglou ratuje drużynę Marijampoli.

28 minut. R. Habran uderzył w słupek pod bardzo ostrym kątem, rozerwana została nawet siatka bramkowa.

20 minut. Dobra okazja dla Polaków, ale w obronie dobrze gra A. Živanovičius, który zablokował bardzo niebezpieczny strzał.

15 minut. Na razie „Sūduvie” trudno jest zbliżyć się do bramki drużyny „Rakowa”.

4 minuty. W pierwszych minutach inicjatywa należy do polskiego klubu.

Wyjściowy skład drużyny:

„Sudwa”: Makis Giannikoglou, Vaidas Slavickas, Aleksandras Živanović, Semir Kerla, Mark Beneta, Nacho Cases, Nicolas Gorobsov, Olivier Rommens, Jordan N'Kololo, Romain Habran, Serge Nyuiadzi.

Raków: Vladan Kovačević, Fran Tudor, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenić, Mateusz Wdowiak, Marko Poletanović, Ivan Lopez, Patryk Kun, Daniel Selagowski, Vladislav Gutkovski, Marcin Cebula.