Łukaszenko oskarżył Polskę o próbę przejęcia zachodniej Ukrainy

Mówiąc o bezpieczeństwie, w tym o kwestiach związanych z konfliktem na Ukrainie, Aleksander Łukaszenko wspomniał o wizycie prezydenta RP w Kijowie. „Zachowanie prezydenta RP Andrzeja Dudy było niezrozumiałe wczoraj w Kijowie. Nawiasem mówiąc, w Polsce praktycznie niczego nie rozwiązuje. Przygotowuje te podróbki” – powiedział nielegalny przywódca Białorusi.

Oskarżył też NATO i Polskę o próby przejęcia zachodniej części Ukrainy w czasie wojny i pozostawienie jej w takim stanie, w jakim była przed 1939 rokiem.

„Ich strategia dotyczy również zachodniej Białorusi. Dlatego jesteśmy czujni. Jak już powiedziałem, Ukraińcy będą musieli nas prosić, abyśmy nie dopuścili do oddzielenia tej zachodniej części od innych części Ukrainy” – dodał Łukaszenko.

Białoruski przywódca nie przedstawił dowodów na swoje twierdzenia.

W zeszłym tygodniu Łukaszenka zatwierdził poprawki do krajowego kodeksu karnego, zgodnie z którymi usiłowanie popełnienia przestępstwa terrorystycznego będzie karane śmiercią, podały rosyjskie agencje informacyjne Interfax i RIA Novosti.

Białoruski parlament zatwierdził przedłużenie kary śmierci po tym, jak bojownicy próbowali sabotować część sieci kolejowej, aby uniemożliwić Rosji rozmieszczenie sił w celu inwazji na Ukrainę.

Dena Huxleye

„Ekstremalny gracz. Popkulturowy ninja. Nie mogę pisać w rękawicach bokserskich. Bacon maven. Namiętny badacz sieci. Nieprzepraszający introwertyk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.