Lewandowski zadowolony z pomocy Polski dla Ukrainy: „Polska przeżywa wojnę bardziej niż inne kraje”

„Właśnie wtedy do nas dotarło. Teraz chcesz tylko, żeby to jak najszybciej się skończyło. Cieszy, że Polacy są tak zjednoczeni i pomagają Ukrainie. Wkład wszystkich jest teraz ważny” – powiedział R. Lewandowski.

Po wyeliminowaniu Rosjan z eliminacji do MŚ Polacy zakwalifikowali się do finału, w którym spotkają się ze zwycięzcami meczu szwedzko-czeskiego.

„Od początku wojny wszyscy zgadzaliśmy się, że nie będziemy grać o nic z Rosją. Trudno byłoby o wszystkim zapomnieć i wyjść na boisko, aby grać przeciwko Rosjanom. Wszyscy zawodnicy reprezentacji jednogłośnie zdecydowali, że nie grać z Rosjanami. Teraz musimy zapytać o polskich sportowców, którzy nadal grają w Rosji. Rozmawiamy teraz o wojnie w każdym domu, a nasza drużyna nie jest wyjątkiem. Każdy może wyrazić poparcie dla Ukrainy. Polska przeżywa wojnę więcej niż inne kraje – powiedział napastnik Bayernu Monachium.

Rosjanie odwołali się od decyzji FIFA i UEFA do Sądu Arbitrażowego ds. Sportu, prosząc o zawieszenie nałożonych sankcji, ale oba odwołania zostały oddalone. Rosjanie złożyli też trzecią skargę, prosząc o przełożenie meczu z Polakami, ale znowu nic nie twierdzili.

Źródło: sportas.lt

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.