Ambasador Ukrainy waha się: „Rosja przygotowuje się do ataku na Polskę”

„Myślę, że tak, Rosja szykuje się do ataku na Polskę. Misje dyplomatyczne, w tym ambasada Rosji w Warszawie, prawdopodobnie mają takie informacje. A on ukrywa swoje ślady” – powiedział ambasador Ukrainy w Polsce w Europejskiej Prawdzie.

Pan Deschycia wspomniał o dymiącym dymie, który widział w tym tygodniu nad ambasadą rosyjską w Warszawie. Podobny dym nad Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Kijowie był widoczny w przededniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

„Właśnie wtedy do nas dotarło. Gdyby były informacje i dokumenty, które nie wyrządziłyby Polsce szkód, nie spłonęłyby, nawet gdyby trzeba było opuścić ambasadę.

Ale jeśli w dokumentach lub w archiwach ambasady są dowody na możliwe wywrotowe działania rosyjskich dyplomatów w Polsce, to jest to poważne oskarżenie i poważny argument, który można następnie wykorzystać przed międzynarodowym trybunałem karnym przeciwko Rosji – zauważył Deszczycia.

Uważa, że ​​Rosja próbuje teraz stworzyć pretekst do użycia broni w Polsce.

„Rosja potrzebowała przynajmniej jakiejś wymówki, by zaatakować Ukrainę. Jednak Polska musi znacznie poważniej przygotować się do członkostwa w Unii Europejskiej i NATO. Rosja musi mieć poważne argumenty, aby wyjaśnić, dlaczego zamierza zaatakować Polskę” – powiedział dyplomata. .

Powodem może być zniszczenie budynku ambasady rosyjskiej.

„Po prostu przyszło nam wtedy do głowy siły specjalne (siły specjalne) Aby ich chronić. Podczas takiej operacji dochodzi do prowokacji, giną rosyjscy żołnierze, potem Rosja ma powód, by wysłać swoje wojska” – dodał A. Deszczycia.

Wyjaśnił, że polski rząd obecnie pracuje nad zmniejszeniem tego ryzyka.

„Wiesz, że polski rząd podjął decyzję o wydaleniu około 40 rosyjskich dyplomatów zajmujących się szpiegostwem i dywersją. A to potwierdza, że ​​Polska robi wszystko, co możliwe, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wojny na jej terytorium i powstrzymać ewentualne prowokacje rosyjskich służb specjalnych. – powiedział ambasador.

Polski minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział w środę, że „wyrzucono 45 rosyjskich szpiegów udających dyplomatów”.

„Likwidujemy sieć rosyjskich służb specjalnych działających w naszym kraju” – napisał minister na portalu społecznościowym Twitter.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.