Zakrzywiony las w Polsce: cud natury, który warto zobaczyć

Zakrzywiony Las (polski. Krzywy las) to jedna z najdziwniejszych atrakcji na świecie. Według The Travel znajduje się w pobliżu Gryffina, małego miasteczka na Pomorzu Zachodnim.

Wszystkie sosny rosnące w tym lesie są wygięte pod kątem 90 stopni od podstawy i mimo krzywizn są ogólnie zdrowe.

W XX wieku rolnicy sadzili tu drzewa. w latach 30. Potem zaczęły dziwnie rosnąć.

Oczywiście na całym świecie są lasy, w których rośliny są mocno wygięte, np. Hoia baciu W Rumunii i drzewa „Pijacy” w subarktycznej tajdze. Jednak żadne z nich nie jest tak dobrze zaaranżowane jak w pokręconym lesie w Polsce.

Fot. 123RF.com Zakrzywiony las w Polsce

Wycieczka po lesie po łuku

Pokręcony las znajduje się w odległym zakątku Polski. W rezultacie większość podróżników nigdy nie odwiedza tego tajemniczego miejsca. Chociaż dojazd nie jest łatwy, podróżnicy, którzy chcą zobaczyć interesujący las, mogą to zrobić.

Aby dostać się do Zakrzywionego Lasu, należy dojechać do miejscowości Gryffin w województwie pomorskim.

Gryffin ma kilka ciekawych zabytków do odwiedzenia, w tym Banksko bramy, które kiedyś chroniły miasto przed wrogami. Główną atrakcją jest oczywiście zakrzywiony las, położony kilka kilometrów od miasta.

Odwiedzający nie znajdą tu żadnych lotnisk. Musisz dojechać do Poznania pociągiem i jechać do Gryffina w 3 godziny. Po przybyciu do miasta możesz dojechać do lasu autobusem, taksówką lub Uberem.

Fot. 123RF.com Zakrzywiony las w Polsce

Fot. 123RF.com Zakrzywiony las w Polsce

Odkrywanie Pomorza w północnej Polsce, w tym przepięknych miasteczek Stargardu i Torunia, jest warte podróży!

Co zadecydowało o tym kształcie drzew?

Pojawienie się poskręcanego lasu wywołało wiele pytań. Możliwe, że drzewa te zostały uszkodzone na wczesnym etapie wzrostu. Chociaż nikt nie wie, jak faktycznie wydarzył się ten cud natury, istnieje kilka teorii wyjaśniających tę anomalię.

Niektórzy twierdzą, że kształt drzew w tym lesie został zdeterminowany przez przyciąganie grawitacyjne, ale nie ma dowodów na poparcie tej teorii.

Inni twierdzą, że przyczyną krzywego wzrostu był ciężki śnieg, co również nie wyjaśnia, dlaczego inne sosny rosły prosto i nie wyginały się.

Istnieje inne wyjaśnienie, które mówi, że czołgi wroga przejeżdżały przez las podczas II wojny światowej i to nadało drzewom ten kształt. Ta teoria również nie wyjaśnia wystarczająco tajemnicy drzew w Twisted Forest.

Fot. Vida Press Zakrzywiony las w Polsce

Fot. Vida Press Zakrzywiony las w Polsce

Niektórzy ciekawscy myślą, że to wynik mutacji genetycznej.

Emerytowany kanadyjski naukowiec William Remphrey odkrył w swoich badaniach mutację genetyczną, która powoduje, że osiki rosną zakrzywione, ale nie potrafi dokładnie wyjaśnić pochodzenia zakrzywionego lasu. Naukowiec uważa, że ​​dziwny kształt tutejszych drzew był spowodowany niezwykłym czynnikiem środowiskowym.

Inni uważają, że były to lata 1925-1928. wina rolników, którzy sadzili drzewa. Zamierzali wyhodować drzewa na meble. Być może z tego powodu specjalnie je przekroczyli. 1939 Wybuch II wojny światowej i rolnicy nie mogą już odwiedzać lasu. Uważa się, że w ten sposób powstał Krzywy Las. Ponieważ teoria ta dostarcza prostego wyjaśnienia krzywizny drzew, jest to bardziej prawdopodobne.

Bez względu na to, kto w to wierzy, Twisted Forest to cud natury, który warto zobaczyć.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.