W mistrzostwach Europy w koszykówce do lat 20 Litwini również nie mieli problemów z reprezentacją Grecji

Decydująca była trzecia kwarta, którą Litwini wygrali 10 punktami, co pozwoliło im zbliżyć się do czwartej kwarty z 17-punktową przewagą (62:45).

Ciekawy epizod miał również miejsce w grze. Na początku drugiej połowy, kiedy Litwini prowadzili 29:20, grę trzeba było na chwilę przerwać, bo… na boisku pojawił się gołąb.

Motiejus Krivas był najcenniejszym zawodnikiem w litewskich szeregach. Wysoki zdobył 9 punktów (3/4 podwójna, 3/5 rzutów karnych), miał 12 zbiórek i 1 przechwyt, miał 3 asysty, raz zablokował strzał przeciwnika, popełnił 2 faule i miał 21 punktów użytkowych.

Litwa: Liutauras Lelevičius 19 lat, Titas Sargiūnas 16 lat, Motiejus Krivas 9 lat.

Grecja: Lefteris Mantzouks 14, Sotirios Oikonomopoulos 8, Nikolaos Plotas i Thomas Zormpas po 6.

W pierwszym meczu grupy C Litwini pokonali Chorwację 86:67.

W grupie występuje także polska drużyna, która w pierwszym meczu przegrała z Grekami 67:72, a