Utalentowana przerwa litewska Bgirl Nicka zwyciężczynią międzynarodowego turnieju w Polsce

Ceremonia wręczenia nagród. D. Banevič – z przodu. FOTO: LSSF

Młoda litewska gwiazda kombi – Dominika Banevič – Bgirl Nicka – została zwyciężczynią grupy dziewcząt w międzynarodowym konkursie w Białymstoku (Polska).

40 zawodniczek wzięło udział w międzynarodowym turnieju break break „Breakstoc 2021” w grupie dziewcząt. D. Banevič (wileński klub „Šatrija”), mając trzynaście lat, walczył również ze znacznie starszymi rywalami i został mistrzem tej grupy. To drugie z rzędu zwycięstwo dominikanów: tydzień temu była wielkim zwycięzcą turnieju organizowanego na Litwie.

D. Banevich startował również w grupie chłopców do lat 16 w Polsce. Łącznie w tej grupie startowało ponad 50 sportowców. Po raz kolejny litewskim tancerzom udało się wywalczyć miejsce w finale. Dopiero w walce finałowej poniosła porażkę i zdobyła srebrny medal w grupie chłopców.

W wywiadzie dla polskiej telewizji po zwycięstwie Dominique zwróciła uwagę, że przełom w sporcie olimpijskim jest najważniejszą częścią jej życia i obecnie poświęca mu 5-6 godzin dziennie.

Kolejny konkurs dla tancerzy breakdance w naszym kraju odbędzie się 19 czerwca. Impreza odbędzie się w Šiauliai Arena w 2021 roku. Mistrzostwa Litwy Break.