Ukraina prowadzi wspólne ćwiczenia ze Stanami Zjednoczonymi, Polską i Litwą

Napięcia wybuchły między Kijowem a Moskwą, aw poniedziałek rozpoczęły się wspólne ćwiczenia wojskowe między Ukrainą, Stanami Zjednoczonymi, Polską i Litwą.

W ćwiczeniu, znanym jako Three Swords 2021, weźmie udział ponad 1200 żołnierzy i ponad 200 maszyn wojennych, które potrwają do 30 lipca na poligonie Yoriv w regionie West Liv, podała armia. „Dziś odbyło się oficjalne otwarcie” – powiedział France-Presse (AFP) Wołodymyr Skorostetsky, rzecznik ukraińskiej armii.

Ćwiczenie jest prowadzone po raz pierwszy na Ukrainie w ramach współpracy wojskowej Polski, Litwy i Ukrainy.

2014 Ukraina, Polska i Litwa utworzyły wspólną jednostkę wojskową w Laponii we wschodniej Polsce. Składa się z 2600 filarów, 570 Litwinów i 340 Ukraińców.

Ostatnie ćwiczenia wojskowe odbyły się po wspólnych ćwiczeniach marynarki wojennej Ukrainy i Stanów Zjednoczonych na wietrze Morza Czarnego. Dwutygodniowe ćwiczenia rozpoczęły się pod koniec czerwca, kiedy HMS Defender brytyjskiej marynarki wojennej minął zaanektowany Krym na Morzu Czarnym. Moskwa powiedziała, że ​​oddała strzały ostrzegawcze w myśliwca, aby go uniknąć.

Ukraina walczy z prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy od 2014 roku, zabijając ponad 13 000 osób. Po zeszłorocznej recesji konflikt nasilił się ponownie na początku 2021 roku.

W kwietniu Rosja aresztowała ponad 100 tys. żołnierzy na Krymie w pobliżu granicy z Ukrainą. Waszyngton i Kijów twierdzą, że produkcja jest ograniczona.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.