Na największej wystawie technologii mobilnych nie będzie rosyjskiego pawilonu

Skanowanie zdjęć

Organizatorzy największej wystawy technologii mobilnych – Mobile World Congress (MWC) – ogłosili w piątek, że na imprezie w Barcelonie w przyszłym tygodniu nie będzie pawilonu rosyjskiego, ale firmy z tego kraju będą mogły wziąć udział w wystawie.

GSMA, stowarzyszenie branżowe, które co roku organizuje wystawę, powiedziało, że „zdecydowanie potępia rosyjską inwazję na Ukrainę”.

„Biorąc pod uwagę obecną sytuację i tragiczną utratę życia, CMM wydaje się w tych okolicznościach nieistotne” – dodaje raport.

„GSMA przestrzega wszystkich sankcji i polityk rządowych, które do tego zachęcają. W związku z tym MWC22 nie będzie pawilonem rosyjskim” – powiedzieli organizatorzy targów.

Czterodniowe wydarzenie w Barcelonie rozpocznie się w poniedziałek.

W rosyjskim pawilonie swoje produkty i usługi planuje zaprezentować kilkadziesiąt rosyjskich firm. Będą mogli uczestniczyć w wystawie, ale nie mogą przebywać w pawilonie.

Organizatorzy spodziewają się, że MWC odwiedzi w tym roku od 40 000 do 60 000 osób. Swoje produkty i usługi zaprezentuje tam ponad 1500 firm ze 150 krajów.

W 2020 roku to ważne wydarzenie prezentujące nowe technologie zostało odwołane w ostatniej chwili, gdy szereg firm wycofało się z pokazu z powodu pandemii koronawirusa.

W ubiegłym roku wystawa odbyła się, ale nie w lutym, ale w czerwcu. W tym czasie część wydarzeń wystawienniczych odbywała się online, a samą wystawę odwiedziło zaledwie 20 000 zwiedzających. W poprzednich latach impreza przyciągała zwykle około 100 000 osób.


Powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i na stronach internetowych bez pisemnej zgody UAB BNS jest zabronione.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.