TOP 10 wydarzeń weekendowych (14 weekend roku) – MadeinVilnius.lt

Przedstawiamy Wam zapowiedź TOP 10 wydarzeń w ten weekend (8-10 kwietnia).

1. Niedziela Palmowa

Kiedy? Kościoły wileńskie Kiedy? 10 kwietnia (niedziela)

W niedzielę Wielki Tydzień, obchodzony w całym świecie katolickim i tydzień przed Wielkanocą, rozpoczyna się Wielki Tydzień.

W swoje ostatnie dni, Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę, Kościół wspomina najważniejsze wydarzenia w historii Zbawienia: Ostatnią Wieczerzę, Mękę Chrystusa, Śmierć i Zmartwychwstanie.

2. Chodźmy na zielono! (Aleja Talka Savanorių)

Kiedy? Plac Rossignolajak Kiedy? 09 kwietnia (sobota) 10:30

Rozpoczniemy wileńskie wiosenne porządki Green Wave przy alei Savanorių. na początku placu Lakštingala. Będziemy działać w kilku kierunkach: w kierunku Ambasady Ukrainy i Koła Wolontariuszy.

Posadzimy głównie drzewa oliwne, jaśmin, hortensje, które zakwitną później pod pasami drzew.W sumie tej wiosny w alei Savanorių zostanie uszkodzonych ponad 190 nowych drzew i 9500 różnych krzewów.

Zielona fala będzie kontynuowana na wielu ulicach Naujamiestis, okrąży stare miasto, rozprzestrzeni się na skwerach i skwerach, aż do obrzeży miasta.

Do zobaczenia 9 kwietnia. Sobota, 10.30 Dostarczymy narzędzia, ale praktyczniej byłoby mieć własne rękawiczki i odpowiednią łopatę do sadzenia krzewów.

3. Wielki Zielony Dzień

Kiedy? Ogród Botaniczny VU w Kairenai Kiedy? 09 kwietnia (Sobota) 11-15 wartości.

Zamknięci specjaliści roślin kontynuują cykl poznawczych wydarzeń w Grande Serre i zapraszają do zainteresowania się roślinami egzotycznymi, etnobotanicznymi i epifitowymi kolekcjami roślin z całego świata. W słoneczne dni można już „poczuć” wiosnę. Wszyscy, którzy żyją, spragnieni słońca. Możemy zaobserwować, jak rośliny doniczkowe ożywają, a miękkie liście na szczycie ich łodyg omijają. Nieśmiały i zdenerwowany, tak to jest! Jak sprawić, by nasze rośliny zregenerowały się po zimie, zbliżyły nas do siebie i zachwyciły swoim pięknem?

Oferujemy trzy wydarzenia poznawcze w Ogrodzie Botanicznym VU w Kairenai.

W dużej szklarni, podczas której wyjaśnimy, jak uprawiać i pielęgnować znajdujące się w niej rośliny.

4. Wiosenny Jarmark „Pod Podziemiami Pałacu”

Kiedy? Dwór w Trokach Vokė Kiedy? 9-10 kwietnia

Najbogatsze wiosenne wydarzenie odwiedzi dwór w Trokach Vokė. Pod arkadami pałacu huczy wiosenny targ pełen niespodzianek. Nie przegap wyjątkowej okazji do zakupu produktów ogrodniczych i warzywnych, spożywczych i modowych bezpośrednio z rąk plantatorów i hodowców.

Wiosna już przebudziła przyrodę, dlatego w dniach 9-10 kwietnia w godzinach 11-17 zapraszamy mieszkańców Trok Vokė i okolic, wilnian i gości na jarmark wiosenny „Pod arkadami pałacu”, który staje się coraz większym tradycja. Przyjdź nie tylko na zabawne i pełne przygód zakupy, ale także napić się posiadłości, napić się świeżo upieczonego rogalika, wziąć udział w edukacyjnym drukowaniu jajek, bransoletkach radości, pierścionkach z jedwabnych kwiatów, warsztatach filcowania wełny, konkursie na najpiękniejsze jajko, trasie i koncercie .

5. Bezpłatny pokaz lalek Barbie

Kiedy? Zjazd z Wilna Kiedy? 8-10 kwietnia

Vilnius Outlet przedstawia wyjątkowy, różowy i marzycielski świat lalek Barbie.

Zawiera ponad 350 ekskluzywnych i rzadkich lalek Barbie, których nigdy nie widziano w Wilnie. To doskonałe i urzekające osobowości: ikony popkultury i mody, przedstawiciele różnych narodowości i zawodów. Lalki Barbie są znane, kochane i grane przez dzieci na całym świecie. To właśnie sprawia, że ​​ta wystawa jest wyjątkowa, zachęcając najmłodszych do cieszenia się dzieciństwem. Ponieważ tylko chroniąc go, wszyscy uratujemy naszą przyszłość.

Odwiedź bezpłatną wystawę lalek Barbie „Vilnius Outlet” do 30 kwietnia, ul. 8, przy zachodniej obwodnicy, na placu imprezowym na drugim piętrze.

6. Wieczór pieśni Andriusa Kaniavasa Tamsta

Kiedy? Tamsta Kiedy? 09 kwietnia (Sobota) 20:00.

Zawsze oczekiwany i ulubiony piosenkarz, autor tekstów i wykonawca Andrius Kaniava powraca do klubu muzycznego Tamsta. 9 kwietnia o godzinie 20:00 na swoich wiernych słuchaczy czeka akustyczny program autorskich utworów w dwóch częściach ze sprawdzonymi utworami.

7. GOTÓWKA 2022

Kiedy? Litexpo Kiedy? 8-10 kwietnia

Do zobaczenia na targach branży kosmetycznej Kopciuszek od 8 do 10 kwietnia 2022 roku!

Już po raz 29 największa międzynarodowa wystawa branży kosmetycznej w krajach bałtyckich, Kopciuszek, otwiera swoje podwoje dla profesjonalistów zajmujących się pielęgnacją urody i zaprasza firmy do udziału w wystawie. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do poznania najnowszych produktów, usług i trendów kosmetycznych. Podczas wydarzenia odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z narzędziami, usługami i procedurami, które pomogą podkreślić ekskluzywność i indywidualne piękno.

8. Otwarto najwyższy taras widokowy w kraju

Kiedy? wieża telewizyjna Kiedy? 8-10 kwietnia

Litewskie Centrum Radia i Telewizji (LRTC) informuje, że w tym tygodniu wieża telewizyjna otworzyła odnowiony taras zewnętrzny o wysokości 170 metrów. Otwarta platforma widokowa będzie otwarta od piątku do niedzieli od godziny 12:00 w kwietniu. do 19:00 Gdy pogoda się ociepli, zmieniają się godziny pracy.

9. Zbroja dziecięca Zygmunta Augusta

Kiedy? Pałac Królewski Kiedy? 8-10 kwietnia

Muzeum Narodowe, Pałac Wielkiego Księstwa Litewskiego, a także Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie – Państwowe Zbiory Sztuki (Polska) i Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie (Polska), eksponują zbroję następcy tronu polskiego i litewskiego Zygmunta Augusta (1520-1572).

Prezentowana na wystawie dziecięca zbroja Zygmunta Augusta została zamówiona z okazji jego pierwszego małżeństwa z Elżbietą Habsburg, które zaplanowano w 1533 roku za pośrednictwem przedstawicieli. Ojciec młodzieńca, Ferdynand I, zamówił dla trzynastoletniego syna dziecięcą zbroję sportową – prestiżowy i bardzo ceniony prezent. Stworzył je Jorg Zoizenhofer, przedstawiciel słynnej dynastii rusznikarzy. Ten mistrz stworzył również zbroję dla króla Hiszpanii i Portugalii Filipa II, króla Francji Franciszka I i innych monarchów europejskich.

10. Warsztaty woskowania pisanek

Kiedy? Dwór w Trokach Vokė Kiedy? 9-10 kwietnia

Wiosna już obudziła naturę, więc 9 i 10 kwietnia. 12:00 zapraszamy na Warsztaty Woskowania Pisanek Wielkanocnych w rezydencji Trakai Vokė. Wielkanoc to najpiękniejszy wiosenny festiwal. Ich głównym symbolem jest jajko. Twoja pomysłowość i fantazja ozdobią jajko najpiękniejszymi wzorami i kolorami.

Obecnie najbogatszą imprezą wiosenną odwiedzi dwór w Trokach Vokė – targ „Pod arkadami pałacu”.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.