S. Malinauskas pojechał na zakupy do Polski: nie krył rozczarowania po wydaniu 45 euro | Nazwy

Skirmatas Malinauskas, były doradca premiera Sauliusa Skvernelisa, dziennikarz, a obecnie jeden z najpopularniejszych wideoblogerów, odwiedził Suwałki, aby zobaczyć, ilu Litwinów robi zakupy w Polsce na własne oczy i czy naprawdę można zaoszczędzić na zakupach między sąsiedzi.

„Pracując w rządzie słyszeliśmy porównania między Litwą a Polską – zawsze tracimy, a teraz tracimy jeszcze więcej ze względu na kurs złotówki i wprowadzone przez naszych sąsiadów ulgi VAT. Ale zastanawiam się, czy osoby, które tu przyjeżdżają, dokładnie kalkulują i wszystko krytycznie oceniam…” – powiedział S. Malinauskas.

Lnk zdjęcie / Skirmatas Malinauskas

Skirmant przed pójściem do jednego z supermarketów przyznał, że kupował w Polsce taniej z odrobiną sceptycyzmu i pewną ilością zapasów… Według niego, jeśli kupujący tutaj liczyli nie tylko ile zapłacili za te same produkty, a Według komunikatu prasowego LNK koszt samochodu prawdopodobnie zaoszczędziłby ludziom pieniądze.

Wydając prawie 45 euro i wychodząc z jedną torbą, Skirmatas nie mógł ukryć rozczarowania, widział mnóstwo pustych półek w supermarkecie i ludzi przepychających mięso i kasy.

W tym czasie ekspert finansowy Odeta Bložienė podzieliła się prostymi radami w programie „Od… do…”, które publiczność zobaczy o godzinie 20:00, które każdy z nas może uratować. Pozostawiona pięć lat temu jako ekspert finansowy w jednym z największych banków komercyjnych w kraju, Odeta przejęła restaurację „George and the Dragon”, założoną przez jej męża, znanego prezentera telewizyjnego i autora książek o kuchni, Beatę Nicholson. Dziś jest to sieć ośmiu restauracji. Dlatego warto posłuchać wskazówek Odety, jak zarządzać pieniędzmi i oszczędzać.

Lnk zdjęcie / Odeta Bložienė

Lnk zdjęcie / Odeta Bložienė

Specjalista finansowy doradzający osobom rozważającym rozpoczęcie oszczędzania powinien najpierw zauważyć ich wydatki przynajmniej przez miesiąc. „Każdy, kto dokonuje szczegółowej analizy, dziwi się, ile pieniędzy wydał na niepotrzebne i bezużyteczne rzeczy. Z pewnością zdecydowana większość tego unika…” – powiedział Odeta.

Nie mniej ważne, zdaniem Odety, jest ustalenie priorytetów.

„Nie kupuję zupełnie nowych ubrań, nie zwracam uwagi na nowe mody, nawet moja sportowa ma może 5 lub 10 lat. „Nie kupuję też nowych rzeczy do domu, bo staram się żyć jak jak najmniej i nie dać się przytłoczyć rzeczami, a moje dzieci noszą ubranka mojej siostry” – powiedziała O.Bložienė.

Na Litwie przeprowadzono wiele badań, które wykazały, że wielu z nas nie wie, jak obchodzić się z pieniędzmi. Według Odety odbija się to nie tylko na corocznym wzroście zadłużenia, ale także na tym, jak i gdzie Litwini wydają pieniądze.

„Nie uczy się tego w szkołach, nie uczy się tego w wielu rodzinach, bo pieniądze, zwłaszcza gdy ich brakuje, to nieprzyjemny i przygnębiający przedmiot…”

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.