Rosyjscy programiści ogłaszają cyberwojnę przeciwko Litwie: oskarżeni o wspieranie nazistów i rusofobów

Rosyjscy programiści Killnet i Legion wypowiadają cyberwojnę przeciwko Litwie i dziewięciu innym państwom, donosi LNK.

Groźby są wypowiadane w tle podczas śpiewania piosenek z czasów II wojny światowej.

Sukces Anonymous doprowadził do wycofania się rosyjskich programistów.

„Gratulacje dla wszystkich naszych wrogów, dziś oficjalnie wypowiadamy cyberwojnę rządom dziesięciu państw. Od teraz nasze ataki na Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Niemcy, Włochy, Łotwę, Rumunię, Litwę, Estonię, Polskę i Ukrainę Od dwóch miesięcy obserwujemy państwa, które wspierają nazistów i rusofobów. Czas ich zniszczyć. „Nikt nie jest zagrożony przez zwykłych ludzi w tych krajach, ale rządy tych krajów zostaną zlikwidowane” mężczyzna w kominiarce.

„Myślę, że mogą skopiować działalność Anonimowego. Wierzymy, że sukces Anonymusa doprowadził do wycofania się rosyjskich programistów i opublikowania takich groźnych wiadomości” – powiedział Gintaras Koryzna, dyrektor ds. komunikacji strategicznej dla wojsk litewskich.

Anonim usunął kilka głównych rosyjskich stron internetowych i włamał się do sieci kanałów telewizyjnych.

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa poważnie traktują zagrożenia, twierdząc, że doświadczeni hakerzy mogą nie tylko włamać się i zniszczyć witrynę agencji rządowej, ale także usunąć na przykład wszystkie kopie zapasowe e-zdrowia.

„E-zdrowie to zestaw systemów, a menedżerowie tych systemów powinni podjąć wysiłek, aby zmienić tę sytuację” – powiedział ekspert ds. cyberbezpieczeństwa Darius Povilaitis.

Pełny raport LNK – na filmie:


Według litewskich urzędników głównym celem rosyjskich programistów jest zastraszanie państw wspierających Ukrainę i odstraszanie innych państw od pomocy atakowanemu krajowi. Według wojskowych nie trzeba się bać.

Pewnego dnia możesz się obudzić i znaleźć się w długach, wycofany z życia.

„Musimy uważać, bo jest programistą, a cyberprzestrzeń dość trudno kontrolować. Całe nasze zaniedbanie, przypadkowe otwieranie listów może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu itp.” – powiedział G. Koryzna.

Ekspert z jednej z największych firm świadczących usługi komunikacyjne ostrzega, że ​​na Litwie istnieją luki w cyberbezpieczeństwie, a główny problem leży w postawach.

„Pewnego dnia możesz się obudzić i znaleźć się w długach, wycofany z życia. Systemy bankowe są o krok do przodu” – powiedział Povilaitis.

Zachodnie media ogłaszają że Killnet próbował nawet zakłócić Eurowizję na żywo we Włoszech w zeszły weekend. Próbowano również wpłynąć na wyniki głosowania, ale włoska policja powiedziała, że ​​temu uniemożliwiła. W końcu potem tym samym rosyjskim programistom prawdopodobnie udało się na krótki czas włamać na stronę włoskiej policji.


Dena Huxleye

„Ekstremalny gracz. Popkulturowy ninja. Nie mogę pisać w rękawicach bokserskich. Bacon maven. Namiętny badacz sieci. Nieprzepraszający introwertyk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.