Rose Namajun wita obronę tytułu mocnym ciałem i spokojną głową: „Żyję jak ninja” | Sporty

Rose Namajun jest zdeterminowana, aby kontynuować serię zwycięstw w klatce UFC.

Urodzony w Milwaukee (USA) 29-letni litewski zawodnik będzie bronił pasa mistrza wagi lekkiej (do 52,2 kg) w Phoenix w ten weekend.

Będzie to pierwsza walka Rose w tym roku, ponieważ prosi go o powołanie na Litwę.

Zwycięstwa pomogły się skupić

Namajun walczył z Zhang Weili już dwa razy.

Chińczyk, który do tej pory nie przegrał, został po raz pierwszy pokonany w pojedynku w kwietniu ubiegłego roku.

Reuters/Scanpix Photo/Rose Namajun kontra Zhang Weili

W walce, która odbyła się w listopadzie 2021 r. R. Namajun obronił tytuł wagi lekkiej UFC, kiedy ponownie pokonał trzyletniego rywala, tym razem po uporczywej walce z minimalną przewagą punktów.

„Myślę, że po prostu podniosłem swój poziom o 10% wszędzie” – powiedział Namajun ufc.com przed walką w ten weekend. „Myślę, że podczas tej walki nauczyłem się, że jestem prawdziwym mistrzem, że walczę na swoim poziomie i że jestem najlepszy”.

mistrz zemsty

Do tej pory R. Namajun czterokrotnie uczestniczył w walkach zemsty. I wszystkie cztery razy wygrały.

„Naprawdę wiem, jak usystematyzować moje różne doświadczenia. Bardzo ważne jest, aby wykorzystać informacje, które otrzymałeś w przeszłości, nawet jeśli teraźniejszość wciąż pozostaje. Myślę, że walka twarzą w twarz pozostawi podobne uczucie. Może się odrodzi, ale na każdym kroku skupiam się przede wszystkim na codziennym działaniu. I pomaga ewoluować bardziej jako wojownicy” – wyjaśnił R. Namajun.

Zdjęcie Scanpix / Róża Namajun

Zdjęcie Scanpix / Róża Namajun

Namajun wygrał pięć z ostatnich siedmiu bitew dzięki atakom, które już przyniosły mu reputację elitarnego napastnika.

Tym razem jednak style zawodników są bardzo różne, ponieważ C. Esparza jest mocny w akcjach grapplingowych – walkach naziemnych.

C. Essparza od dawna jest przegrany

Minęło siedem i pół roku, odkąd Namajun przegrał z C. Esparzaiem.

W grudniu 2014 roku Amerykanin złamał Różę w akcie uduszenia.

Będąc pierwszym mistrzem UFC w tej kategorii wagowej (48-52 kg), C. Esparza stracił tytuł w walce w 2015 roku z polską Joanną Jędrzejczyk. Potem nastąpiły trzy niezbyt udane lata, z 3 zwycięstwami i 4 porażkami.

Ale dla Amerykanina o imieniu Cookie Monster sytuacja poprawiła się od 2019 roku, kiedy to zanotowała serię pięciu wygranych.

W sumie w 18 z 24 walk C.Esparza ponownie wywalczył prawo do walki o tytuł.

„Jestem pod wrażeniem jej konsekwencji, dyscypliny i serca” – powiedział o C. Esparzasie obecny mistrz R. Namajun. „Robi cały czas te same rzeczy, ale zawsze robi to tak dobrze, że ludzie, nawet wiedząc, że to robi, wciąż są zaskoczeni.

Nie jest już super młoda, ale jej doświadczenie, stabilność i dyscyplina pozwoliły jej osiągnąć szczyt rankingów w swojej kategorii. Sama z tego czerpię inspirację, ponieważ chcę nauczyć się dyscypliny zarówno na treningu, jak i w życiu osobistym. To pomaga. „

Podróż do siebie

Namajun, znany również jako Thug, powiedział, że jest dobrze przygotowany do walki. Praca domowa jest odrobiona i to nie chęć oddania się popycha go do przodu, ale poczucie walki.

„Oczywiście pokonanie Carla to dla mnie duży krok” – powiedział Namajun. „A potem będziesz musiał podjąć inne wielkie kroki, jak na co dzień żyję jak ninja.”

Kiedy C. Esparzai przegrała, miała zaledwie 22 lata. Od tego czasu było wiele pamiętnych zwycięstw, a R. Namajun przeszedł wewnętrzne wahania, robiąc sobie cichą przerwę w karierze. Zawierając pokój ze swoimi bliskimi na Litwie, wydaje się, że odkryła wewnętrzną równowagę i równowagę między swoją osobowością a wojownikiem.

Scanpix / Zdjęcie SIPA / Róża Namajun

Scanpix / Zdjęcie SIPA / Róża Namajun

— To tylko wycieczka — powiedział Namajun. – Cieszę się na każdym kroku. Lubię trenować. Uwielbiam być zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Nawet kiedy skończę walczyć, nadal będę starał się jak najwięcej przebywać na siłowni. Opierając się temu, zintegruję inne wierzenia życiowe, moje zainteresowanie pokarmem roślinnym i naturą. »

Prognoza jest korzystna dla Rose

Polska supergwiazda bijatyki Joanna Jędrzejczyk zgodziła się, że Namajun jest faworytem w walce na gali UFC 274.

– Nie lubię zgadywać, ale myślę, że Rose Namajun wygra pierwszą rundę – powiedział Polak. – Wyobrażam sobie, że Carla Esparza zaatakuje, a Rose będzie bronić i czekać na szansę.

Jego praca nóg i kopniaki są tak potężne i rzadkie, że Rose może go znokautować.

Czuję, że Carla Esparza nie wytrzyma, ale jest pretendentką do tytułu, więc zasługuje na szansę. Wróciła na górę i zobaczymy, jak potoczy się.

Zrozum natychmiast

  • Te walki będą transmitowane na żywo w TV3 Sport i Go3. Transmisja na żywo rozpocznie się 8 maja o godzinie 17:00. Wcześniej zostaną zaprezentowane trzy kolejne wprowadzające walki.

Sama J.Jedrzejczyk znokautowała C.Esparza 7 lat temu, kiedy Amerykanka walczyła po zwycięstwie z R.Namajunem.

Jednak były mistrz UFC z Polski zwrócił uwagę, że R. Namajun jest teraz znacznie silniejszy niż 8 lat temu.

„Teraz jest inną wojowniczką” – powiedział o R. Namajunie J.Jedzejczyk. – Ma wspaniałego trenera i niesamowitych ludzi wokół siebie, bardzo ciężko trenuje i jest we właściwym miejscu.

Jest mistrzynią. W tej chwili jest najsilniejsza. Jest u szczytu kariery i jest wspaniała. Dobrze to widzieć”.

Fot. Scanpix/UCF 223: Rose Namajun - Joanna Jędrzejczyk

Fot. Scanpix/UCF 223: Rose Namajun – Joanna Jędrzejczyk

34-letni polski zawodnik zmierzy się z kinem Zhang Weili na gali UFC 275 w czerwcu. Ma nadzieję, że zwycięstwo da kolejną szansę na walkę z Namajunem, który przegrał już dwukrotnie.

„Myślę, że będzie z tym w porządku” – powiedział J.Jędrzejczyk o zbliżającej się walce o tytuł. – Rose nie ucieka z walki. Wie, co to znaczy być mistrzem.

Byłoby wspaniale walczyć o pas mistrzowski z Rose Namajun w Madison Square Garden Arena (Nowy Jork) w listopadzie i spróbować się zemścić. »

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.