Projekt farmy wiatrowej Ignitis grup w Polsce inwestuje 70 mln euro
Fot. Algimantas Kalvaiis

Międzynarodowa firma energetyczna Ignitis Group rozbudowuje swój projekt farmy wiatrowej o mocy 50 MW w Polsce, gdzie firma została przejęta. Jest to drugi projekt farmy wiatrowej grupy w kraju.

Rada Dyrektorów Ignitis Group zatwierdziła zawarcie umowy zakupu udziałów, na mocy której Ignitis Renewables, spółka zależna Grupy, nabyła 100% udziałów polskiej spółki rozwijającej projekt farmy wiatrowej w Polsce. Wstępna łączna kwota inwestycji wyniesie około 70 mln. EUR. Oczekuje się, że działalność komercyjna Vjo Park rozpocznie się około 2023 roku.

Polska pozostaje jednym z priorytetów grupy, w której podążamy za deweloperami wydobycia ropy naftowej i znajdujemy korzystny projekt do inwestycji. Darius Maiktnas, szef Ignitis Group, powiedział podobno, że projekt farmy wiatrowej na Pomorzu zakończył się sukcesem i nie mamy wątpliwości co do sukcesu naszej drugiej farmy wiatrowej w Polsce.

Zakupiony projekt jest na zaawansowanym etapie realizacji, otrzyma pozwolenie na budowę i wygra promocyjną taryfę 237,5 zł/MWh (ok. 51 Eur/MWh) na polskiej aukcji OZE.

Grupa prowadzi obecnie farmę wiatrową na Pomorzu w Polsce o łącznej mocy 94 MW oraz rozwija projekt farmy fotowoltaicznej o łącznej mocy 250 MW.

Spółka zwraca uwagę, że te inwestycje za granicą nie wpływają na ceny energii elektrycznej, ale generują zyski, które w postaci dywidendy wypłacane są Litwie. Na przykład, całkowita własność proponowanego projektu odpowiada rodzajowi projektu wcześniej ogłoszonemu i oczekiwanemu zwrotowi, tj. zwiększeniu liczby jednostek jednoosobowych.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.