Premier Litwy Ingrida Šimonide wystosowała wspólny list Big Tech z Estonii, Łotwy, Polski i Litwy.

Litwa, 28 lutego – Premier Ingrida Simonidė wraz z premierami Łotwy, Estonii i Polski wystosowała publiczny list do przywódców największych na świecie organizacji mediów społecznościowych, aby zapobiec dezinformacji o wojnie z Rosją. Na tych terenach rozciąga się Ukraina.

Premierzy czterech krajów zwrócili się do meta (byłych szefów Facebooka, Twittera, Google i YouTube), powołując się na uzasadnienie działań militarnych Rosji, kanały informacyjne w krajach okupacyjnych i rozpowszechnione umyślne kłamstwa. Zamieszanie co do prawdziwych wydarzeń na Ukrainie.

Przez lata Rosja zasiała ziarno konfliktu i nieufności w umysłach ludzi i manipulowała rzeczywistością, aby zaspokoić ich polityczne aspiracje. Dziś widzimy tragiczne konsekwencje tego procesu, od dawna tolerowanego kosztem życia niewinnych Ukraińców; A teraz państwo jest niszczone nie informacją, ale prawdziwą bronią i czynione są starania nie tylko o wymazanie odpowiedzialności weteranów, ale także o usprawiedliwienie ich działań – powiedziała Ingrida Šimonidė.

Czterej premierzy, wspierając kierownictwo firm technologii społecznych, w swoim liście zaapelowali o dezaktywację kont wywołujących lub uzasadniających wojny agresji i dezinwestycji oraz oficjalnych kont rosyjskich i białoruskich agencji rządowych. Stan. Media o ograniczonym dostępie, a także konta osobiste liderów tych krajów, bardzo mocno angażują użytkowników w lokalne działania kontrolne i podejmują natychmiastowe działania, w tym dostosowując odpowiednie mechanizmy, aby umożliwić użytkownikom znalezienie wiarygodnych informacji. Liderzy krajów bałtyckich i polskich oferują również swoją fachową pomoc w identyfikowaniu fake newsów i kanałów szerzących kłamstwa.

Premier wzywa do natychmiastowego usunięcia wszystkich kont – tych, które zawierają nieprawdziwe informacje – kontrolowanych przez rządy Rosji i Białorusi, a tym samym powstrzymania zysków z wojny. List zwraca uwagę na ograniczenia w mediach społecznościowych w Rosji i na Białorusi oraz wzywa do oporu wobec nacisków tych krajów na cenzurowanie niezależnych mediów i kont aktywistów.

List do Big Tech

Właśnie przeczytałeś:

Metody dystrybucji:


Głównym celem EIN Presswire jest przejrzystość źródeł. Nie zezwalamy na korzystanie z nieprzezroczystych klientów, a nasi autorzy starają się usuwać fałszywe i wprowadzające w błąd treści. Jako użytkownik, jeśli znajdziesz coś, co przegapiliśmy, daj nam znać. Twoja pomoc jest mile widziana. EIN Presswire, Every’s Internet News Presswire, stara się wyznaczać rozsądne granice we współczesnym świecie. Więcej informacji znajdziesz w karcie redakcyjnej.

Prześlij swoją wiadomość

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.