MSZ: Ambasada Litwy na Ukrainie tymczasowo będzie działać na granicy ukraińsko-polskiej

Tymczasowe dokumenty podróży będą wydawane obywatelom litewskim Ukrainy, którzy nie posiadają dokumentów podróży lub których dokumenty podróży straciły ważność w Konsulacie Honorowym Litwy we Lwowie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwraca uwagę osób przejeżdżających przez Polskę na fakt, że polska służba graniczna ma prawo do decydowania o wjeździe obywateli Unii Europejskiej, którzy nie posiadają dokumentów podróży, ale posiadanie ważnego dokumentu podróży może przyspieszyć przekraczanie granicy.

Obywatelom wjeżdżającym do Polski z Ukrainy, którzy nie posiadają ważnego dokumentu podróży, zalecamy skontaktowanie się z Ambasadą Litwy działającą tymczasowo na granicy ukraińsko-polskiej w celu uzyskania dokumentu podróży.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, że ​​w związku z rosyjską agresją militarną na Ukrainę, obywatele Litwy proszeni są o natychmiastowe opuszczenie kraju drogą lądową – w kierunku Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii, a nie w kierunku Rosji czy Białorusi.

Dane kontaktowe Konsulatu Honorowego Litwy we Lwowie

Numer telefonu: +380 32 298 8935. E-mail: adres e-mail: consul.lt@gng.com.ua; bbilyavtsiv@gng.com.ua.

Adresy: ul. Heroiv UPA 72, Lwów, Obw. Lwowski, Ukraina, 79018.

Dane kontaktowe przedstawicieli Ambasady Litwy na granicy ukraińsko-polskiej

Numery telefonów: +380 (67) 924 04 42; +380 (67) 924 04 27; Adres e-mail: consul.ua@urm.lt;

Inne dane kontaktowe

Kontakty innych misji litewskich, o które można również poprosić w celu uzyskania dokumentu podróży, publikowane są tutaj.

Obywatele Litwy na Ukrainie mogą zwrócić się o infolinię konsularną: +370 5 251 2764.

Obywatele Litwy przebywający na Ukrainie, którzy z jakiegokolwiek powodu nie mogą wyjechać, proszeni są o natychmiastową rejestrację na stronie https://keliauk.urm.lt/keliones-registracijos-forma, abyśmy mogli w razie potrzeby skontaktować się z Państwem.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca pobranie aplikacji „Podróżuj Bezpiecznie” i otrzymywanie odpowiednich informacji konsularnych i powiadomień z Ministerstwa w przypadku kryzysu w obcym kraju. iOS: https://goo.gl/dOxeli; Android: https://goo.gl/rPwrfx; Ogólny link: http://onelink.to/epmjp5.

Departament Komunikacji i Dyplomacji Kulturalnej MSZ

Wydział Informacji Publicznej, tel. 236 2534Facebook | Twitter | Flickr | YouTube | LinkedIn

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.