Polska wzywa UE do nałożenia szerokich sankcji na rosyjską energetykę

Ministrowie UE spotykają się w Brukseli, aby omówić odpowiedź na decyzję Rosji o ograniczeniu dostaw gazu do Bułgarii i Polski z zeszłego tygodnia. Gazprom, gigant energetyczny, powiedział, że oba kraje nie zapłaciły rachunków w kwietniu.

„Będziemy wzywać do natychmiastowych sankcji wobec rosyjskiej ropy i gazu. To kolejny pilny i niepodważalny krok” – powiedziała Anna Moskwa, polska minister klimatu i środowiska. [sankcijas] węgiel. Teraz jest czas na olej, a drugim krokiem będzie [sankcijos] gaz. Najlepszą opcją jest zabranie ich wszystkich na raz. »

Gazprom odciął dostawy do Bułgarii i Polski po tym, jak prezydent Władimir Putin powiedział, że „wrogie kraje” powinny zacząć płacić w rublach za gaz. Bułgaria i Polska odmówiły, podobnie jak większość innych krajów UE. Gazprom ma przedłożyć więcej rachunków 20 maja i blok obawia się, że Rosja zakręci wtedy więcej kranów.

UE-27 importuje około 40% z Rosji. wymagany gaz ziemny. Jednak niektóre państwa członkowskie, takie jak Węgry i Słowacja, są bardziej uzależnione od dostaw z Rosji.

Obecnie w bloku krystalizuje się poparcie dla stopniowego wprowadzania rosyjskiego embarga na ropę.


Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.