Został zwrócony polskiemu sportowcowi, który w szczytnym celu sprzedał medal olimpijski

25-letni polski lekkoatleta zdobył swoją pierwszą nagrodę olimpijską w Tokio. Pan Andrejczyk zajął drugie miejsce w konkursie rzutu oszczepem, w którym Litwinka Liveta Jasiūnaitė zajęła siódme miejsce. Tylko pozłacany Chińczyk Liu Shiying nadal latał za polską włócznią.

I choć był to pierwszy medal Marii w konkursie tej rangi, zawodniczka, która właśnie wróciła z Japonii, postanowiła się z nią nie żegnać. Po usłyszeniu o trudnej sytuacjigdzie rodzina Miloszków spotykała się przez 8 miesięcy, sportowiec postanowił pomóc.

„Właśnie wtedy to do nas dotarło. Myślę, że to słuszna decyzja” – powiedział zawodnik, który wystawił medal na aukcji.

Cena wywoławcza medalu wyniosła 200 tys. zł (ok. 43,8 tys. euro), a ostatecznie aukcję wygrała polska sieć handlowa Žabka, która kupiła medal, nie szczędząc 106 tys. euro.



Maria Andrejczyk

© Sipa / Scanpix

Pan Andrejczyk natychmiast przelał pieniądze na konto rodzinne Miłoszka, zapewniając zebranie kwoty potrzebnej do wykonania skomplikowanej operacji, możliwej tylko w Klinice Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii. W sumie rodzina malajska miała zebrać około 325 tysięcy osób. Duża część tej kwoty została pokryta z pieniędzy olimpijskich z Tokio.

„Bardzo się cieszę, widząc mój medal w sklepie sieci Žabka. Dla mnie medal symbolizuje walkę, wiarę i dążenie do marzenia, mimo wielu wyzwań, przed którymi stoisz – napisał zawodnik na Facebooku”. Mam nadzieję, że ten medal również się sprawdzi. być symbolem życia, o które wspólnie walczymy.”

Galeria Žabka, która wygrała licytację, zapowiedziała zwrot medalu samemu panu Andrejczykowi.

„Poruszyły nas wspaniałe i niezwykle szlachetne czyny naszego olimpijczyka” – powiedział Žabka. – Postanowiliśmy pomóc w zebraniu funduszy dla poważnie chorej rodziny Miłoszka. Wierzymy również, że medal powinien pozostać w rękach jego zdobywczyni Marii, która wykazała się wyjątkową życzliwością. »

Pani Andrejczyk startowała również na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, ale była tylko dwa cale za olimpijską nagrodą.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji opublikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *