Polska katastrofa: pozostała w mniejszości i wylądowała obok Sports

2016 Polacy, którzy pomaszerowali do ćwierćfinału i wylądowali tam dopiero po serii rzutów karnych dla ewentualnych mistrzów Europy, Portugalii, kierowali się ambicją, by powtórzyć, a nawet wygrać. po graniu zaledwie 18 lat. minut w pierwszym meczu na stadionie w Petersburgu.

Spektakularnym wolejem Robertasa Makasa efektownie obronił Wojciech Szczęsny w polu karnym, co było łatwą decyzją sędziego.

Bramka została przypisana bramkarzowi Juventusu z Turynu, co czyni go pierwszym bramkarzem, który strzelił gola w historii mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Do końca pierwszej połowy Polakom nie udało się przywrócić remisu, ale Paulo Soussa, który w Polsce wyglądał na zamazany, zdołał wrócić do życia w przerwie.

Już po pół minucie wynik był wyrównany w drugiej połowie – po świetnej kombinacji Karolis Linetty posłał piłkę do siatki.

Scanpix Photo / Euro 2020: Polska - Słowacja

Scanpix Photo / Euro 2020: Polska – Słowacja

Polska wspięła się na skrzydła i miała większe szanse, ale do drugiej bramki dotarła dopiero nieco ponad godzinę później.

Grzegorz Krychowiak, który już w pierwszej połowie dostał żółtą kartkę, wszedł na nogę przeciwnika, zobaczył kolejną żółtą kartkę, a niebawem przed sobą czerwoną kartkę i został odesłany do szatni.

Środkowa obrona gości nie powinna mieć problemów z wybiciem podania do Milanasa Škriniarasa, ale zawodnik UD zdołał ich zignorować i oddał niski strzał obok bramkarza, zapewniając drużynie prowadzenie.

Zdjęcie Scanpix / Milan Scrinear

Przez resztę meczu Polacy urządzali burzę i wielokrotnie grozili słowackiej bramce, ale nie strzelili kolejnego gola i ponieśli bolesną porażkę, po której ich szanse na awans do kolejnej rundy stały się niezwykle trudne.

Reprezentacja Polski nie powinna pocieszać się tym, że jeden z faworytów mistrzostw, Hiszpania, czeka na nich w drugim meczu w sobotę. Ponadto gra odbędzie się na terytorium Hiszpanii w Sewilli.

Słowacy zmierzą się ze Szwedami w drugiej turze, nadal odwiedzając region Andaluzji dziś wieczorem io godz. zagra przeciwko Hiszpanom.

Polska – Słowacja 1:2
18′ Wojciech Szczęsny w kierunku bramki [0:1]46′ Karolis Linetty [1:1]69′ Milan Scrinear [1:2]62′ Czerwoną kartkę otrzymuje Grzegorz Krychowiak

15 minut nagrał najważniejsze wydarzenia z meczu.

90 + 5 min. Polacy wykonali ostatnie uderzenie, ale nie zdobyli bramki i przegrali.

90 + 1 min. Westchnij w Polsce! J. Bednarek znalazł się tam, gdzie najczęściej przebywa R. Lewandowski iz bardzo wdzięcznej pozycji nie puka do drzwi.

87 minut Piłka ląduje w bramie słowackiej.

69 min. BRAMKA! Słowacy nie wykorzystują przewagi ilościowej i karzą reprezentację Polski – po rzucie rożnym piłka jest pod stopami pana Škriniara, a pomocnik mocno wbija piłkę do polskiej bramki. 1:2.

62 min. Ciężki cios dla Polski – G.Krychowiak ukarany drugą żółtą kartką! Pomocnik wygrał swój pierwszy mecz w pierwszej połowie i został bezceremonialnie usunięty z boiska. Po dobrym początku drugiej kwarty Polacy znajdują się teraz w wyjątkowo nie do pozazdroszczenia sytuacji.

51 min. Nowa szansa dla K.Linetty – tym razem Polak uderza piłkę przez M.Dubravkę.

46 min. BRAMKA! Już w 30. sekundzie drugiej kwarty Polacy mają niesamowity atak, który zakończył się bramką K.Linetty, która wyrównała wynik. 1:1!

45 min. Pierwsza połowa się skończyła i polscy kibice Sankt Petersburga roztapiają swoją drużynę w szatni na gwizdek. Debiut reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy jest jak kiełbasa zostawiona na grillu bez opieki.

42 min. Ostatecznie piłka trafiła w nogi R. Lewandowskiego w strefie zagrożenia, ale kiedy trafił w narzędzie do gry, nie „przykleił się” do nogi Polaka i podbiegł blisko bramki.

34 min. G.Krychowiak spróbował z 25 jardów – piłka przeleciała nad bramką.

28 min. Jakie szczęście dla Słowacji! Drużyna, która rozpoczęła mecz, omal nie powiększyła swojej przewagi, gdy J.Kucka zdenerwował się z daleka.

18 min. BRAMKA! Słowacja nagle wznawia się do przodu po wspaniałym nalocie R. Mako i jego ostrym rzucie pod kątem. Piłka odbiła się w kierunku bramki i od polskiego bramkarza W.Szczęsnego wpadł do siatki. Bramkę strzelił turyński bramkarz Juventusu. Ogromny cios w polskie ambicje już na samym starcie mistrzostw – 0-1.

14 min. Co za niebezpieczna próba O.Dudy! Piłka przeleciała obok kołka i zagrzechotała w siatkę spoza bramki.

5 minut. R.Lewandowski miał dobrą okazję do ataku skrzydłem, ale pamiętał o swoich poleceniach ataku środkiem.

1 minuta. Zbierz chipsy i inne przekąski – gra się rozpoczęła!

Startujące drużyny:

Polska (4-3-3): Wojciech Szczęsny, Maciejus Rybus, Jan Bednarek, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karolis Linetty, Piotr Zielinsk, Robert Lewandowski, Kamil Jóźwiak.

Strateg: Paulo Sousa

Słowacja (4-4-2): Martin Dubravka, Tomasz Hubocan, Milan Scriniar, Lubomir Shatka, Peter Pekarik, Robert Mak, Jakub Hromada, Juraj Kucka, Lukash Haraslin, Marek Hammik, Ondrej Duda.

Strateg: Štefanas Tarkovičius