Po spotkaniu Ukraińców uciekających przed wojną w Polsce Biden nie powiedział ani słowa: nazwał Putina rzeźnikiem

Po oficjalnych wizytach w Polsce Biden spotkał się z ukraińskimi uchodźcami. Nazwał ich odważnymi ludźmi.

Kobieta, z którą rozmawiał Biden, powiedziała, że ​​przybyła z córką, ale jej mąż i syn znów byli na wojnie na Ukrainie.

– To przerażające – powiedział mu Biden.

Kobieta opowiedziała tłumaczowi o okropnościach, jakich doznała jej rodzina i powiedziała, że ​​ukraińskie matki były gotowe udusić rosyjskiego prezydenta Władimira Putina gołymi rękami.Biden spotyka się z uchodźcami z Ukrainy

Nazwał Putina zabójcą

W dalszych rozmowach z Ukraińcami i mediami prezydent USA Biden nazwał prezydenta Rosji Władimira Putina „mordercą”.

Zapytany przez reporterów podróżujących z prezydentem, jakie spotkanie uchodźców skłoniło go do codziennego zajmowania się Putinem, Biden odpowiedział: „To rzeźnik”.

Podczas krótkiego Q&A na Stadionie Narodowym Biden powiedział, że odwiedzał takie miejsca w swoim życiu, ale powiedział, że zawsze był zdumiony głębią i siłą ludzkiego ducha.

„Wtedy to po prostu do nas dotarło. Spójrz na te wszystkie małe dzieci. Po prostu chcę się przytulić, chcę tylko podziękować. To jest po prostu cholernie dumne” – powiedział.

Dodał: „Każde z tych dzieci powiedziało coś w rodzaju modlitwy za mojego tatę, dziadka lub brata, który tam walczy. I pamiętam, co to znaczy, gdy ktoś jest w strefie wojny. Każdego ranka wstajesz i myślisz. Po prostu pomyślałem. A ty modlisz się, abyś nie dostał tego telefonu.

W sobotę Biden i jego zespół zapowiedzieli, że Ukraina otrzyma jeszcze większą pomoc obronną w wojnie z rosyjskim agresorem. Jednak prezydent USA uważał również, że bezpośrednia interwencja wojskowa USA na Ukrainie spowoduje katastrofę i bronił reżimu sankcji. Jak dotąd jednak nie powstrzymał prezydenta Rosji Władimira Putina przed nasileniem ataku.

W sobotę odbyło się kilka oficjalnych wizyt

Podczas wizyty w Polsce prezydent USA Joe Biden spotkał się także w sobotę z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. W sobotę przywódca USA wziął także udział w spotkaniu z ukraińskimi ministrami.

Według CNN hymn amerykański został zagrany w Warszawie dziś rano, kiedy Biden przybył na spotkanie z polskim przywódcą A. Dudą.

Spotkanie rozpoczęło się odśpiewanymi przez polską armię hymnami narodowymi obu krajów. Następnie głowy państw pozdrowiły linię żołnierzy.


Szczyt Stany Zjednoczone-Polska

Szczyt Stany Zjednoczone-Polska

©AFP / Scanpix

Orkiestra przeszła obok dwóch prezydentów, potem żołnierze maszerowali na nich, aż do wejścia Bidena i Dudy.

Dodany:

Joe Biden powiedział polskiemu liderowi na spotkaniu, że stabilność w Europie jest bardzo ważna.

Dziś po południu Biden rozmawiał z prezydentem Polski Andrzejem Dudą przed światową prasą.

Wyjaśnił znaczenie amerykańskiej stabilności w Europie i potwierdził swoje poparcie dla NATO, w szczególności dla Artykułu 5, dotyczącego zobowiązań do obrony zbiorowej.

Jak Biden cytuje CNN: „Zdolność Ameryki do odegrania swojej roli w innych częściach świata zależy od zjednoczonej i bezpiecznej Europy.” Z smutnego doświadczenia dwóch wojen światowych nauczyliśmy się tylko wtedy, gdy nie uczestniczyliśmy i nie uczestniczymy troszczymy się o stabilność w Europie, to zawsze sprowadza się do nas w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Biden.

„Tak więc jako senator, który przez długi czas był członkiem Komisji Spraw Zagranicznych, jako wiceprzewodniczący przez osiem lat, a teraz prezydent, mówię, że stabilność w Europie jest niezbędna dla Stanów Zjednoczonych w naszym interesie. w Europie, ale także na całym świecie” – kontynuował.

Biden powiedział również, że on i przywódcy USA postrzegają Artykuł 5 NATO jako „święte przymierze”.


Spotkanie Bidena i Duda

Spotkanie Bidena i Duda

© Scanpix / Reuters

Powiedział: „Jedną z rzeczy, za które podziękowałem prezydentowi na dole, jest to, że najważniejszym kryterium w tym zmieniającym się świecie… jest to, że NATO musi pozostać absolutnie, całkowicie, całkowicie zjednoczone. wszystko, co będziemy robić razem i że wszyscy będziemy z nami.”

Biden powiedział również, że NATO jako całość powinno przyjmować uchodźców, biorąc pod uwagę ważną rolę Polski w tym procesie.

Wcześniej CNN, BBC i Skynews ogłosiły spotkanie amerykańskiego prezydenta z ukraińskimi ministrami.

Prezydent USA Joe Biden rozmawiał z dwoma ukraińskimi ministrami w Polsce. Było to jego pierwsze spotkanie twarzą w twarz z wyższymi urzędnikami od czasu inwazji sił rosyjskich na Ukrainę miesiąc temu.


Spotkanie Bidena i Duda

Spotkanie Bidena i Duda

© Scanpix / Reuters

Biały Dom zapowiedział, że „uczestniczy” w spotkaniu sekretarza stanu USA Anthony’ego Blinkena i sekretarza obrony USA Lloyda Austina z ich ukraińskimi odpowiednikami Dmytro Kuleba i Oleksijem Reznikowem.

Pan Biden odwiedza Polskę od piątku i spotyka się również ze swoim polskim odpowiednikiem, Andrzejem Dudą. W sobotę ma wygłosić ważne przemówienie na temat konfliktu.

Niektórzy twierdzą, że odejście ukraińskich ministrów z ich kraju jest znakiem, że rośnie ich zaufanie do wojny z Rosją.

Podczas krótkiej sesji zdjęciowej grupa opowiadała o trudnej podróży ministrów z Ukrainy do Polski, która składała się z przejazdu pociągiem, a następnie trzygodzinnej jazdy.

„To jak lot z Kijowa do Waszyngtonu z przesiadką do Stambułu” – powiedział Kuleba.

„Dobrze, że od początku wojny nauczyłem się spać w każdych warunkach. Spałem więc w pociągu, spałem w samochodzie” – kontynuował.

Baiden wpadł na pomysł, by ministrowie podróżowali pociągiem i przekazał, że ma też doświadczenie w podróżowaniu pociągiem.

– Patrzysz na człowieka, który przejechał pociągiem ponad milion mil. Dosłownie – powiedział Biden.


Biden spotyka Duda

Biden spotyka Duda

„Więc nauczyłeś się spać” – odpowiedział jeden z ministrów.

– Nauczyłem się spać – odparł Biden. „Nauczyłem się nawet zaprzyjaźnić się z dyrygentem, aby trzymać ludzi z daleka. Nie musiałeś się o to martwić”.

Dziennikarzom nakazano opuścić salę do czasu uzyskania odpowiedzi na pytania merytoryczne dotyczące wojny na Ukrainie.

Pan Biden wezwie wolny świat do przeciwstawienia się Putinowi

Pan Biden przemówi dziś do Warszawy, w czasie, gdy świat bezpieczeństwa stoi przed najcięższą próbą od II wojny światowej, mówiąc, że wolny świat „przeciwstawia się inwazji Rosji na Ukrainę i że według Białego Domu główne gospodarki są zjednoczone o potrzebie aresztowania Władimira Putina, pisze skynews.com.

Amerykański doradca ds. bezpieczeństwa narodowego, Jake Sullivan, powiedział, że przemówienie prezydenta USA nakreśli „natychmiastowe wyzwanie”.

Wystąpienie zakończy się czterodniową wycieczką, która została wcześniej przerwana na kilku szczytach w Brukseli.

Podczas spotkania informacyjnego z uchodźcami w piątek Biden powiedział, że „najważniejszą rzeczą, jaką możemy zrobić od samego początku”, aby zmusić rosyjskiego prezydenta Władimira Putina do zakończenia wojny, jest „utrzymanie demokracji zjednoczonych w opozycji”.

Pochwalił także wysiłek humanitarny, który jest „tak ogromny”, biorąc pod uwagę skalę kryzysu, który jest największym napływem uchodźców od czasów II wojny światowej, z około 3,5 milionami ludzi uciekających z kraju. uchodźców, z których dwa miliony przebywają obecnie w Polsce.

Biden spotkał się z ukraińskimi uchodźcami w Polsce


Spotkanie Bidena z ukraińskimi ministrami

Spotkanie Bidena z ukraińskimi ministrami

Po spotkaniu z ukraińskimi ministrami, a następnie prezydentem Polski A. Dudą, prezydent USA Joe Baiden udał się na Polski Stadion Narodowy, aby spotkać się z ludźmi przesiedlonymi przez wojnę na Ukrainie.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji publikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.