Pan John: Zrobię co w mojej mocy, aby pomóc Ukrainie

„Ja, Oprah Winfrey, dołączam do Global Citizen i szczerze dziękuję każdemu, kto zgłosił się na ochotnika, zabrał głos, ryzykował życie dla Ukrainy” – mówił z dystansu gwiazda amerykańskiej telewizji.

Znane osoby w Ameryce: osoby publiczne, muzycy, aktorzy imprezy charytatywnej wyrazili swoje poparcie dla dotkniętych wojną Ukraińców.

Prezydent RP Andrzej Duda dołączył do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, a do odległego wydarzenia dołączyli premier Kanady Justin Trudeau i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Sercem wydarzenia jest Polska, gdzie przybyła największa fala ukraińskich uchodźców – 2,5 miliona. z 4,5 miliona uciekło.

Legenda muzyki Elton John podkreślił, że nikt nie powinien przeżywać takiej tragedii jak wojna.

Pełny raport LNK – na filmie:


„Od lat 70. daję koncerty w Europie Wschodniej, jednym z najbardziej godnych uwagi jest koncert przeciwko AIDS w Kijowie. Obiecuję, że zrobię wszystko, co możliwe, aby pomóc Ukrainie. „W tych strasznych czasach musimy skończyć przemocy i cierpienia na Ukrainie, musimy pomóc tym, którzy potrzebują pomocy i pomóc im się ewakuować” – powiedział John.

Dla Ukrainy i piosenkarki Celine Dion, a także zwycięzcy Eurowizji 2021 Maneskin, który nie tylko wspiera Ukrainę, ale także dzwoni do Rosji, aby się obudziła i zapytała w jej piosence: „Jak śpisz w nocy?”

Dla ukraińskich uchodźców zebrano ponad 10 miliardów. euro. Szef Komisji Europejskiej nazwał ofiarę bardziej niż hojną.

„Świat wyda 9 miliardów. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju doda kolejny miliard, co jest fantastyczne” – powiedziała von der Leyen.


Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.