Minister zdrowia Dulkys odwiedził Kyjiv

Podczas wizyty minister A. Dulkys spotkał się z ministrem zdrowia Ukrainy Wiktorem Liasko, przeprowadził inspekcje placówek służby zdrowia udzielających pomocy poszkodowanym w wojnie cywilnym dzieciom i dorosłym oraz nawiązał kontakt z personelem szpitalnym i pacjentami. Minister odwiedził również izbę przyjęć, gdzie spotkał się z pracującymi tam ratownikami medycznymi, jak wynika z komunikatu prasowego.

Według Ministerstwa Zdrowia A. Dulkys jest pierwszym ministrem zdrowia, który odwiedził rozdartą wojną Ukrainę.

Minister A. Dulkys zdecydowanie potępił trwające przez Rosję lekkomyślne, brutalne i cyniczne ostrzeliwanie ludności cywilnej, szpitali i karetek pogotowia. Zdaniem ministra działania te doprowadziły do ​​katastrofy humanitarnej, za którą odpowiada Rosja.

Twierdzi, że sprawca niesłusznie destabilizuje społeczeństwo, wywierając presję na system opieki zdrowotnej.

„Walczymy z koronawirusem od prawie dwóch lat i często słyszymy, że nasze systemy zdrowotne są wyczerpane. Ale w tej chwili widzimy, ile ataków wirus już zniszczył na Ukrainie i na całym świecie w ciągu zaledwie jednego miesiąca”. Dulkys, po raz kolejny zapewniający Litwę determinację i dobrą wolę do walki z „wszelkimi wirusami”.

1 kwietnia W agendzie litewskiego ministra zdrowia znalazło się dwustronne spotkanie z polskim ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim w Warszawie.

Żadna część tej publikacji nie może być powielana bez pisemnej zgody firmy ELTA.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.