Softbank spowalnia tempo inwestycji, gdy akcje firmy technologicznej spadają
Masayoshi Son, szef Grupy SoftBank. Zdjęcie Kim Kyung Hoono (Reuters/Scanpix)

Masayoshi Son, szef SoftBank Group, największego światowego inwestora w firmy technologiczne, powiedział kierownictwu firmy, aby zwolniło tempo, ponieważ portfel firmy cierpiał z powodu spadających akcji firm technologicznych.

O napięciach spowodowanych niedawnym klimatem inwestycyjnym o wartości 100 miliardów dolarów. USD w firmie zarządzającej Funduszem Vision, donosi Financial Times.

W tym miesiącu japoński inwestor skierował takie uwagi do swojej kadry kierowniczej. Rosnące stopy procentowe, wojna na Ukrainie i spadające akcje spółek technologicznych mocno wpłynęły na wartość aktywów zarządzanych przez fundusz.

Potencjalny spadek wartości funduszy zarządzanych przez firmę wyniósł w tym kwartale 30 mld USD. USD, to prawda, że ​​ostatnie odbicie cen akcji zbliżyło tę liczbę do 20 miliardów dolarów. zł.

„Szacunki dotyczące chińskich spółek notowanych na giełdzie za granicą gwałtownie spadły” – podało źródło cytowane przez Financial Times. „Nie spodziewamy się odwrócenia trendu w najbliższej przyszłości”.

Wartość akcji Softbank spadła w ciągu ostatniego roku prawie o połowę, z 10 600 JPY w połowie marca ubiegłego roku do 4483 JPY w dniu 11 marca. Akcje odrabiają obecnie nieco od minimum i pod koniec czwartkowej sesji były notowane na poziomie 5,559 JPY.

Niektórzy analitycy wskazują, że zarządzający funduszem Vision powinien być w stanie przetrwać tę burzę z rezerwami netto w wysokości 23 miliardów dolarów. Kwoty te powinny wystarczyć na pokrycie odsetek, spłat obligacji i potencjalnych 6 miliardów dolarów. Wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego w USD.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.