Mieszkańcy Kłajpedy zwyciężyli w Polsce i Szawlach

Na polskim turnieju, w którym wzięli udział przedstawiciele 13 różnych krajów, naszej drużynie udało się zdobyć dwa trzecie miejsca.

Wśród 30 zawodników w kategorii wagowej do 66 kg błyszczał Arnas Draugelis. Pięciokrotnie zwyciężył: pokonał Greka, Polaka, Ukraińca i dwóch Łotyszy oraz poniósł porażkę z reprezentantem Polski.

Brązowy medal zdobył Jonas Rudavičius, który walczył w kategorii wagowej do 120 kg. Wygrał trzy walki (pokonując Słowaka, Rumuna i Polaka) i raz potknął się (przegrał z Polakiem).

Z braku środków na mistrzostwa juniorów rozgrywane w Szawlach pojechała tylko jedna drużyna z Kłajpedy – 9 zawodników.

Mieszkańcy Kłajpedy rywalizowali w gronie ponad 100 młodych sportowców z Wilna, Kowna, Kelmy, Raseiniai, Pagėgiai, Šiauliai, Vilkaviškis i Radviliškis. Mieszkańcy Kłajpedy zdobyli w tych zawodach 5 medali.

Pierwsze miejsca zajęli Emilis Rekašius (do 42 kg) i Simas Petrutis (do 63 kg). Na drugim stopniu podium stanął Gytis Balčys (do 100 kg), a na trzecim Erikas Stankejevas (do 42 kg) i Andrej Samoilov (do 54 kg).

Podczas otwarcia zawodów nagrodzono najlepszych trenerów – pierwsze miejsce zajął Oleg Voitechovskis z Kłajpedy, drugie miejsce Jonas Jurkyn z Vilkaviškis, a trzecie Renat Dijokas z Szawli.