Litewscy piłkarze plażowi są w głównej fazie selekcji do Mistrzostw Świata

W eliminacjach głównych Litwini trafili do grupy B, gdzie ich przeciwnikami będą plażowi piłkarze z Hiszpanii, Ukrainy i Polski. Do kolejnego etapu przejdą dwie drużyny z grupy, cztery reprezentacje narodowe spośród 16 drużyn w strefie europejskiej zapewnią sobie miejsce w mistrzostwach świata.

We wtorkowym meczu Litwini prowadzili 2:0 już po pierwszej połowie, kiedy precyzyjnie strzelili Mantas Makutunovičius i Elvinas Navickas.

Po pierwszej przerwie, w drugiej połowie ten sam M. Makutunovičius strzelił dwa gole, a przed ostatnią częścią meczu Litwini mieli jeszcze bezpieczniejszą przewagę – 3:0.

Pod koniec trzeciej kwarty Czesi byli bliscy zdobycia dwóch goli, ale przez resztę czasu Litwini solidnie bronili się i odnieśli trzecie zwycięstwo spośród tylu możliwych.

W kolejnym meczu dnia Szwedzi pokonali Maltę 5:2, ale obu drużynom nic to nie dało – obie reprezentacje oraz Czesi zakończyli swoje występy w eliminacjach, a reprezentacje Danii i Grecji awansowały z fazy grupowej inną grupę do etapu selekcji wstępnej.

Główna faza selekcji rozpoczyna się już w środę.