„Gintra” obroniła tytuł mistrza Ligi Bałtyckiej – Respublika.lt

2 fotografie

„Gintra” obroniła tytuł mistrza Ligi Bałtyckiej. Zdjęcie FK „Gintra”.

FC Gintra: M. Porter (10′ min.), A. Mikutaitė (65′ min.) po 1 szt.

Kompozycja: M. Less, E. Goodson, S. Rosette, S. Aviza, A. Mikutaitė (90′ min. E. Partikaitė), R. Guion, M. Galkina, A. Kuehn, V. Ikechukwu, K. Oluwadamilola (70 ′min T. Carter), M. Porter.

W Tallinie goście Šiauliai z większym powodzeniem rozpoczęli spotkanie. Mūsiškės przejął kontrolę nad piłką, co się opłaciło. W 10. minucie meczu Vivian Ikechukwu, który minął obrońcę rywala z prawej strony, popisał się cennym podaniem do Miracle Porter, który musiał tylko umieścić piłkę w siatce przeciwnika 1:0.

Obrońcy mistrzów Estonii wciąż nie znaleźli antidotum na napastników reprezentacji Nigerii, którzy zniszczyli całą obronę, której dominacja doprowadziła do korzystnych sytuacji w pobliżu pola karnego miejscowej drużyny. Czyste podania z prawego skrzydła nie znalazły odbiorców i wynik pozostał bez zmian. Podopieczni „Flory” również stworzyli jedną z nielicznych okazji, ale Madison Less czuła się pewnie w bramce.

Koku Oluwadamilola miał 100% szans na podwojenie wyniku w 32. minucie, ale jego strzał z kilku metrów w pustą siatkę przeleciał nad poprzeczką. W 39. minucie Renée Guion zagroził bramce drużyny przeciwnej po dobrze rozegranym stałym kawałku, ale piłka odbiła się od słupka. Chwilę później Koku ma kolejną szansę na zdobycie bramki, ale strzał utknął w nogach przeciwników. Tutaj ten sam Koku ponownie wbił się niebezpiecznie w pole karne, ale strzałowi znów brakowało precyzji.

Po przerwie dziewczęta Gintri nadal były bardziej niebezpieczne aktywnymi akcjami. W 49. minucie V. Ikechukwu podał, po czym Samantha Rosette miała szansę podwoić wynik, ale strzał nie trafił w bramkę. Chwilę później ten sam V. Ikechukwu ponownie zaalarmował rywali, a zaraz potem mogła strzelić Athena Kuehn, ale gol gospodarzy nadal był remisowy. Wywierając silną presję na przeciwników, drużyna Šiauliaia szybko przejęła w posiadanie piłki przeciwników i kontynuowała jeden niebezpieczny atak za drugim.

W 65. minucie meczu, po długich próbach, podopiecznym Kalojana Petkowa w końcu udaje się utrwalić przewagę pokazaną na boisku i na tablicy wyników. V. Ikechukwu zanotował drugą asystę, a kapitan drużyny Algimantė Mikutaitė rozbroiła bramkarza przeciwnika strzałem technicznym 2:0.

Gospodarze mieli jedną z najbardziej realistycznych szans w tym meczu, ponieważ byli w stanie szybko zredukować wynik i przywrócić fabułę. Po długim podaniu M. Less, napastniczka mistrzów Estonii, znalazła się przed naszym bramkarzem, ale jej strzał nie trafił w pole bramkowe. W 79. minucie meczu, po standardowej sytuacji, pod bramą reprezentantów miasta Solė wybuchł mały pożar, który mógł się przerodzić w bramkę gospodarzy, ale uniknięto kłopotów. Przez resztę czasu rywale nie mogli zmienić przebiegu meczu, a zawodniczki „Gintry”, które mocno trzymały swoje pozycje, świętowały zwycięstwo i jednocześnie obroniły tytuł mistrzów Ligi Bałtyckiej.

Zapytany po zwycięstwie, trener drużyny K. Petkovas zaznaczył, że drużyna nie była dzisiaj wystarczająco zdyscyplinowana, ale była usatysfakcjonowana zwycięstwem, osiągniętym celem obrony trofeum Ligi Bałtyckiej, i życzył dwóm krajom bałtyckim sukcesy drużyn w eliminacjach Ligi Mistrzów UEFA Kobiet.

Przypominamy, że 15 sierpnia drużyna pojedzie na turniej eliminacyjny Ligi Mistrzów UEFA Kobiet w Polsce. Na turnieju selekcyjnym, który odbędzie się w Łodzi, uczniowie K. Petkova będą mieli kompetentnych rywali. 18 sierpnia nasza drużyna zmierzy się w półfinale z mistrzem Finlandii Kuopio „Kups”. Po pokonaniu fińskiej bariery, fińska drużyna zmierzy się z Uks sms Łódź (Polska) w Łodzi i RSC Anderlecht w Brukseli o jedyny bilet na główny turniej Ligi Mistrzów 21 sierpnia. (Belgia) zwycięzca pary.