Drugi rok z rzędu w Lidze Mistrzów triumfowali szczypiorniści Barcelony – Respublika.lt

Po nieudanym sezonie dla piłkarzy i koszykarzy Barcelony prestiż katalońskiego klubu uratowali szczypiorniści.


×

2 fotografie

Drugi rok z rzędu piłkarze ręczni Barcelony triumfowali w Lidze Mistrzów. zdjęcie EHF

Ponad 19 tys. W finale publiczność zgromadzona w Cologne Arena zobaczyła prawdziwy dramat. Ani mistrzowie Hiszpanii, ani mistrzowie Polski nie zdołali uzyskać większej przewagi we wszystkich meczach. Po dwóch połowach i po dogrywce wynik był wyrównany. Do wyłonienia zwycięzcy konieczna była seria kar 7 m. Cała piątka bramkarzy Barcelony pokonała bramkarza rywali, a strzał lidera Kielc Alexa Duišebayeva zablokował bramkarz Barcy Perez de Vargas.

Barcelona wygrała 37:35 i została pierwszą drużyną, która obroniła tytuł od czasu finałowej czwórki Ligi Mistrzów w 2010 roku. Najbardziej utytułowany europejski klub piłki ręcznej triumfował w Lidze Mistrzów po raz jedenasty i ponad dwukrotnie zwiększył liczbę tytułów.

Kielce zajęły czwarte miejsce w ostatniej czwórce i drugie miejsce w finale.

Reprezentant Kielc białoruski Arciomas Karaliokas został wybrany najcenniejszym zawodnikiem ostatniej czwórki.

Od walki o trzecie miejsce wymagana była seria kar. Niemiecka drużyna z Kilonii pokonała węgierską drużynę z Veszprem 37:35.

W półfinale pierwszego dnia z ostatniej czwórki turnieju Barcelona pokonała Siedem Kilonii o 34:30, a Kielce pokonały Vezpremo o 37:35.

W tym sezonie Zaporoże Motor Club, trener Gintaras Savukynas, w skład którego wchodzą dwaj Litwini, Aiden Malašinskas i Jonas Truchanovičius, brał udział w Lidze Mistrzów.

J. Truchanovičius to jedyna złota rączka z Litwy, która wygrała Ligę Mistrzów. Litwinka została mistrzem w 2018r. z klubem Montpellier.

Subskrypcja gazet online

Averill Burkee

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Przyjazny adwokat piwa. Generalny organizator. Fanatyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.