W stolicy otwarto nowe interaktywne centrum rozrywki – MadeinVilnius.lt

We wtorek otwarto centrum handlowo-rozrywkowe Ozas w Wilnie na 3500 mkw. m centrum rozrywki „Akcja! byApollo”. Centrum, które jest częścią największej firmy rozrywkowej w krajach bałtyckich Apollo Group, posiada 35 różnych stref rozrywkowych i gastronomicznych, w których osoby chcące spędzić chwile interaktywnego wypoczynku – przyjaciele, koledzy, miłośnicy sportu czy rodziny z dziećmi mogą zrelaksować się. W największe i najbardziej innowacyjne centrum rozrywki w kraju zainwestowano 4,6 mln. euro.

Według Tadasa Račkauskasa, dyrektora generalnego Apollo Group na Litwie, pomysł na interaktywną przestrzeń rozrywki narodził się po zauważeniu niewykorzystanej niszy i ocenie doświadczenia i potencjału grupy.

„Od samego początku Apollo Group dąży do zbliżania ludzi, zapewniając jednocześnie jak najszerszą ofertę rozrywki. Do tej pory robiliśmy to z sukcesem w kinach i restauracjach działających w krajach bałtyckich, ale widząc potencjał w segmencie rozrywki, zdecydowaliśmy aby rozszerzyć naszą działalność i zaoferować zupełnie nową i nowoczesną przestrzeń rozrywkową dla mieszkańców i gości Wilna, jest to pierwszy taki format Grupy Centrum Rozrywki Apollo, w którym mogliśmy w pełni wykorzystać nasze doświadczenie i skoncentrować ekskluzywny wybór interaktywnych rozrywka” – mówi T. Račkauskas.

Zdaniem urzędnika, do tej decyzji niewątpliwie przyczyniła się pandemia – ludzie zmęczyli się chodzeniem między czterema granicami, brakowało im komunikacji i spotkań. „Chociaż zaczęliśmy opracowywać koncepcję jeszcze przed pandemią – tylko na tym spędziliśmy dwa lata, przyszła potrzeba takiego centrum stała się jeszcze bardziej widoczna podczas pandemii. Dlatego, aby osiągnąć wynik najlepiej odpowiadający potrzebom zwiedzających szukając rozrywki, stworzyliśmy międzynarodowy zespół z największym doświadczeniem w branży rozrywkowej w całej Europie – mówi CEO Apollo Group.

Od laserów po bilard z wirtualną rzeczywistością

Największe centrum rozrywki w krajach bałtyckich oferuje szeroki wybór 35 lokali rozrywkowych. Według T. Račkauskasa, chociaż rozrywka jest inna i odpowiednia dla osób lubiących zarówno aktywne, jak i spokojniejsze chwile, wszystkich łączy interaktywność. Centrum akcji! ByApollo stawia na rzeczywistość wirtualną, oferując nowe doświadczenia wideo, ruchu i percepcji przestrzennej.

W centrum rozrywki odwiedzający znajdą symulator wirtualnej rzeczywistości Hologate „Blitz”, mogą wypróbować ściankę wspinaczkową z rozszerzoną rzeczywistością „ValoClimb”, strategiczną i sportową rozrywkę „Laser TAG”, która wykorzystuje wiązki laserowe. Ci, którzy wolą cichszą rozrywkę, mogą zdecydować się na rzutki, curling na stole lub bilard. Jednak, zdaniem urzędników centrum, interaktywność też nie znika – w bilard można grać za pomocą projektorów wirtualnej rzeczywistości. Goście planujący osobiste świętowanie Akcji! ByApollo będą miały do ​​dyspozycji sale gier i rozrywki, które mogą pomieścić do 15 osób.

Magazyn! ByApollo zwróci także szczególną uwagę na miłośników sportu. Znajduje się tu największy bar sportowy w Wilnie, a arena amfiteatru daje poczucie oglądania prawdziwego meczu na stadionie. Goście centrum rozrywki otrzymają również szeroki wybór potraw: różnorodne przekąski, pizze, chrupiący kurczak, żeberka z grilla, steki z łososia i nie tylko.

Zakończenie rozwoju sektora rozrywki

Według Antanasa Kemešisa, dyrektora ds. nieruchomości komercyjnych w Ozo, utworzenie tak nowoczesnego centrum koncepcyjnego zakończyło rozwój sektora rozrywki w centrum handlowo-rozrywkowym. Od teraz odwiedzający Oze otrzymają prawdopodobnie największy wybór rozrywek, od rodzinnego parku rozrywki Adventica dla małych gości i rodzin po Akcję! ByApollo.

„Dostrzegamy trend, w którym goście przyjeżdżają do centrów handlowo-rozrywkowych nie tylko po zakupy, ale także po doznania i doznania. W odpowiedzi szukamy innowacji i oczywiście partnerów, którzy potrafią zaoferować wyjątkowe przestrzenie z szerokim wyborem rozrywek i sprytnie zintegrowanych operatorów gastronomicznych. Cieszymy się z tego partnerstwa, które pozwoli nam na posiadanie najnowszego, najnowocześniejszego i prawdopodobnie największego ośrodka, który niewątpliwie przyciągnie gości nie tylko z Wilna, ale także z innych litewskich miast – mówi A. Kemešis .

Począwszy od Litwy Apollo Group planuje w przyszłości wprowadzić takie centra rozrywki na inne rynki.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.