W obliczu groźby przewrócenia się Ukrainy Stany Zjednoczone wysyłają do Stanów Zjednoczonych kolejne 3000 żołnierzy

Zdjęcie stowarzyszenia Judity Grigelyts (V).

Stany Zjednoczone poinformowały w piątek, że wyślą do Polski kolejne 3 tys. żołnierzy, aby wesprzeć sojuszników z NATO, najprawdopodobniej Rosja obali Ukrainę.

Według prezydenta Joe Bidena od końca stycznia 3000 żołnierzy i 82. Dywizja Powietrznodesantowa, główna jednostka szybkiego reagowania w Ameryce, utrzymały wyższy poziom gotowości.

Biden chce pokazać wsparcie USA dla sojuszników w Europie Wschodniej, gdy rośnie agresja Rosji.

Żołnierze opuszczą swoją bazę w najbliższych dniach i powinni przybyć do Polski na początku przyszłego tygodnia – powiedział jeden z wyższych urzędników.

Oddziały te wniosą wkład do niezliczonej liczby 2000 personelu powietrznodesantowego, którego relokację ogłoszono 2 lutego. Pierwszych 1700 żołnierzy jest w Polsce, a reszta w Niemczech, gdzie siły amerykańskie w Europie będą tematem tabu.

Dodatkowe 5000 żołnierzy to niezwykle mobilne i elastyczne siły, zdolne do wykonywania różnych zadań, o których mówią, że nie chcą wykonywać swoich obowiązków.

Są one rozmieszczone, aby wspierać sojuszników NATO, odstraszać potencjalną agresję na wschodnie skrzydło NATO, szkolić się z siłami państwa-gospodarza i uczestniczyć w różnych nieplanowanych misjach.

Łącznie w Europie rozmieszczonych jest obecnie około 80 000 żołnierzy, tworzących stałe i rotacyjne kontyngenty.

W piątek Biały Dom powiedział, że Rosja może zająć Ukrainę w najbliższych dniach, przed zakończeniem igrzysk olimpijskich w Pekinie 20 lutego.

[infogram id=”5cad247a-a7b6-4f60-a9b5-8403e0047e71″ prefix=”dCw” format=”interactive” title=”Putino karas :: Rusijos puolimo galimos kryptys 2″]

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.