Reprezentanci Litwy w piłce nożnej za granicą (20-26 listopada)

© zdjęcie lff.lt

W tym tygodniu zakończyła się ostatnia przerwa tegorocznej reprezentacji mężczyzn, w związku z czym zagraniczne kluby reprezentowane przez Litwinów wznowiły oficjalne rozgrywki.

22 listopada (środa)

Na mecz nie zgłosił się Justas Lasickas, ale reprezentowana przez niego Olimpija Lublana w 1/8 finału Pucharu Słowenii pokonała u siebie zawodników Rudaru 4:1 i awansowała do kolejnego etapu.

Vykintas Slivka nie wystartował w zawodach, a reprezentowana przez niego drużyna „Lamii” przegrała 1:2 na wyjeździe z piłkarzami Levadiakosu w 1/8 finału Pucharu Grecji i zakończyła walkę o trofeum.

Ryga „Metta” z Kristupem Kerši zrobili duży krok naprzód, aby utrzymać się w łotewskiej Pierwszej Lidze – w pierwszym meczu przejściowym stołeczna drużyna rozgromiła na własnym stadionie zawodników niższej ligi „Skanste” 6:1.

23 listopada (czwartek)

Zakończyły się mecze o mistrzostwo Albanii, które odbyły się na początku miesiąca, ale zostały przerwane przez śmierć na boisku Raphaela Dwameny z drużyny Egnatia. W przedłużonym meczu cały czas grał Gytis Paulauskas, a „Egnatia” u siebie zakończyła pojedynek z „Partizani” 1:1.

24 listopada (piątek)

W mistrzostwach Grecji kreteńska drużyna OFI pod wodzą litewskiej kadry trenerskiej (Valdas Dambrauskas, Marius Skinderis, Justinas Gasiūnas, Jonas Skinderis) rozegrała u siebie 1:1 z piłkarzami Volos.

W Mistrzostwach Polski Artemijus Tutyškinas rozegrał całą pierwszą połowę i w przerwie został zmieniony, a reprezentowany przez niego łódzki LKS przegrał 0:2 z drużyną „Zagłębia”.

W drugiej lidze Polski na mecz nie zgłosił się Titas Milašius, a jego reprezentant „Podbeskidzie” nie tracił nawet 0:3 do zawodników „Chrobrego”.

W rezerwach pozostał Tomas Kalinauskas, a reprezentowany przez niego „Den Bosch” przegrał 0:1 z NAC Breda w drugiej lidze Holandii.

25 listopada (sobota)

W mistrzostwach Turcji Modest Vorobyov rozegrał wszystkie mecze, a jego Istanbulspor odniósł ważne zwycięstwo, pokonując u siebie Hatayspor 2:1.

Kristupas Keršys rozegrał cały mecz w drugim meczu transferowym o miejsce w najwyższej lidze łotewskiej i zwycięskiego gola strzelił w doliczonym czasie gry drugiej połowy, a jego Metta Riga pokonała na wyjeździe Skanste 2:1 i wygrała serię dwóch meczów. Łącznie 8-2 i utrzymali się na szczycie ligi.

W mistrzostwach Bułgarii Faustas Steponavičius grał od 82. minuty, a reprezentowany przez niego Botev Plovdiv pokonał u siebie Pirin 3:1.

Drużyna Kerala Blasters, której dyrektorem sportowym jest Litwin Karolis Skinkys, zdobyła mistrzostwo Indii. Jego zespół pokonał u siebie Hyderabad 1:0.

W lidze belgijskiej Edgar Utkus rozegrał cały mecz i w 16. minucie otrzymał żółtą kartkę, gdy jego drużyna Cercle Bruges pokonała u siebie Eupen 2:0.

Litwin Neds Mačiulaitis rozegrał cały mecz o mistrzostwo Irlandii Północnej, a jego Carrick Rangers zremisowali na wyjeździe 1:1 z Coleraine.

W mistrzostwach Słowenii Justas Lasickas rozegrał całą pierwszą połowę i do przerwy został zmieniony, a jego reprezentantka „Ljubliana” Olimpija pokonała zawodników „Radomlje” 2:0.

We włoskiej Serie C, w grupie B, Marius Adamonis rozegrał cały mecz, a Perugia zremisowała u siebie 1:1 z Carrarese.

W kolejnym meczu tej grupy bramkarz Ovidijus Šiaulys obserwował z ławki rezerwowych, jak reprezentowana przez niego Entella pokonała zawodników Pontedery 1:0 na wyjeździe.

W trzecim spotkaniu tej grupy Linas Mēgelaitis rozegrał całe spotkanie, w 80. minucie otrzymał żółtą kartkę, a reprezentowany przez niego klub „Rimini” pokonał u siebie „Fermanę” 1:0.

26 listopada (niedziela)

Zespół Uniwersytetu Katolickiego, w którym rolę trenera bramkarzy pełni Litwin Mantas Tamulionis, zdobył mistrzostwo Ekwadoru, pokonując na wyjeździe drużynę Mushuca Runy 2:0.

W mistrzostwach Chorwacji kolejne zwycięstwo położyła na swoim koncie drużyna „Hajduka” ze Splitu, w której dyrektorem sportowym jest Litwin Mindaugas Nikoličius. Splitski klub pokonał na wyjeździe drużynę „Istra 1961” 2:0.

W meczu o mistrzostwo włoskiej Serie C w grupie C Edgar Dubick wszedł na boisko z ławki w piątej dodatkowej minucie drugiej połowy, a jego zespół z Catanii pokonał na wyjeździe Giugliano 1:0.

W kolejnym meczu tej grupy Titas Krapikas rozegrał całe spotkanie, w 64. minucie otrzymał żółtą kartkę, a reprezentowany przez niego Audace Cerignola rozegrał 1:1 na wyjeździe z drużyną Turris.

W meczu drugiej grupy III ligi hiszpańskiej cały mecz rozegrał litewski bramkarz Ernestas Juškevičius, a reprezentowana przez niego drużyna „Linares” zmierzyła się u siebie 1:1 z drużyną „CF Intercity”.

Vykintas Slivka w mistrzostwach Grecji grał do 85. minuty, w 22. minucie strzelił gola, w 73. minucie otrzymał żółtą kartkę, a reprezentowana przez niego drużyna „Lamii” zremisowała u siebie 3:3 z zawodnikami „Atromitosu”. w produktywnym meczu.