Polska Orlen Synthos Green Energy zainwestuje na ukraińskim rynku energii elektrycznej


Poczta : 2022-04-07 09:07

Sieci elektryczne. Zdjęcie Judity Grigelytė (VŽ)
Polska spółka energetyczna Orlen Synthos Green Energy zamierza importować energię elektryczną z Ukrainy.

Orlen Synthos Green Energy, założony przez polską grupę naftową Orlen i Synthos Green Energy, przygotowuje się do inwestycji w projekt importu energii elektrycznej z Ukrainy.

Firma poinformowała na swojej stronie internetowej, że realizacja tego projektu pomoże zaspokoić potrzeby energetyczne polskiego przemysłu i zmniejszyć uzależnienie Polski od węglowodorów.

Firma zapowiedziała również, że inwestycje pomogą ustabilizować i zdywersyfikować źródła dostaw energii do Polski, zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz poprawić sytuację gospodarczą na Ukrainie.

Orlen Synthos Green Energy zmodernizuje swoją infrastrukturę energetyczną i wdroży niezbędne dla tego projektu środki techniczne.

Planuje się, że energia elektryczna będzie dostarczana do Polski z elektrowni jądrowej Chmielnicki.


Powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i na stronach internetowych bez pisemnej zgody UAB BNS jest zabronione.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.