Ambasada Indii w Polsce i na Litwie udziela najnowszych wskazówek dla Hindusów, którzy chcą opuścić Polskę

Drugiego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę ambasady Indii w Polsce i na Litwie wydały w piątek nowe rady dla mieszkających na Ukrainie Hindusów, którzy chcą opuścić Polskę.

Podczas ostatnich konsultacji ambasada odnotowała następujące szczegóły:

Osoby pragnące deportować obywateli Indii z zachodniej Ukrainy do Indii przez Polskę mogą zwrócić uwagę na koordynację ambasad utworzonych do deportacji:

(i) Skontaktuj się z biurem, Lwów-Vivek Singh-Telefon: +48 881 551 273

(ii) Ambasada, Krokuva – Subham Kumar – Tel. : +48 575 467 147

(iii) Ambasada, Medica – Ranjit Singh – Tel: +48 575 762 557

Sala Dyrekcji Ambasady – Warszawa – Sukhwinder Malik, Tel: +48606700105 i +48225400000

Ambasada powtórzyła, że ​​obywatelom Indii przybywającym na granicę polsko-ukraińską komunikacją miejską, tj. autobusem lub taksówką, zaleca się przekroczenie granicy Shehini-Medica.

Polski rząd zezwala na przekraczanie granicy pieszo tylko przez przejście graniczne Shehini-Medica. Przeprawa Kraków jest przeznaczona dla osób podróżujących własnym pojazdem.

Statki podróżujące do Polski mogą zarejestrować swoje dane, wypełniając formularz Google (https://forms.gl/TPmlJeMh98Q4XgvP9) w celu przetworzenia wniosków o miejsce w planowych lotach powrotnych.

Tymczasem obozy MSZ działają już we Lwowie i Czerniowcach na zachodniej Ukrainie.

Do tych obozów trafiają inni rosyjskojęzyczni oficerowie.

Władze będą pomagać obywatelom Indii przybywającym do tych miast i pomagać im w przejściach granicznych w pobliżu ich wyjazdu z Ukrainy.

Pierwsza grupa indyjskich studentów przeniosła się teraz z Czerniowiec na granicę ukraińsko-rumuńską.

Liv, grupa około 40 indyjskich studentów medycyny z Uniwersytetu Medycznego im. Danlowa Holitsky’ego, maszeruje w kierunku granicy ukraińsko-polskiej w celu ewakuacji. Odebrano ich autobusem szkolnym 8 km od posterunku granicznego.

Ambasada Indii w Bratysławie również zawiesiła w czwartek urzędników na granicy słowacko-ukraińskiej, aby zapewnić niezbędną pomoc obywatelom Indii podróżującym na Słowację.

(Jeśli chcesz otrzymywać nasz codzienny e-mail na WhatsApp, proszę Kliknij tutaj. Umożliwiamy udostępnianie papierowych plików PDF w WhatsApp i innych serwisach społecznościowych).

Wysłano: piątek 2022 25 lutego, 22:22 IST

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.