Nerijus Valskis, który wrócił na Litwę, został napastnikiem Kowna Žalgiris – Respublika.lt

zdjęcie 3

Nerijus Valskis, który wrócił na Litwę, został napastnikiem Kowna Žalgiris. Zdjęcie: Žalgiris.lt.

Napastnik, który 4 sierpnia obchodził swoje 35. urodziny, wrócił do gry na Litwie po ponad pięcioletniej przerwie i podpisał kontrakt z klubem z Kowna ważny do końca 2024 roku.

– Od jakiegoś czasu chciałem wrócić na Litwę, a szczególnie do Kowna, które od 15 lat jest dla mnie prawdziwym domem. W Kownie rośnie wielki stadion, klub ciągle się rozwija, ma ambitny plan i widzę że dołączam do bardzo dobrej organizacji. Wierzę, że pracując z determinacją osiągniemy coś pięknego – powiedział Žalgiris.lt nowy zawodnik klubu na stadionie Kownie Darius i Girėnas.

Długoletni członek reprezentacji Litwy, na początku swojej kariery grał przez pewien czas w wileńskiej „Polonii”, wileńskiej „Žalgiris” i Kownie „Jėgerių” i należał do legendarnego FBK „Kaunas”.

Wśród ówczesnych liderów litewskiej piłki nożnej N. Valskis został wypożyczony do białoruskiego klubu „Šilutei” i „Smorgon”, następnie kilka lat spędził w Liepaja „Metalurgs” (Łotwa) i FK „Mińsk” (Białoruś).

N. Valskis, który reprezentował litewskie młodzieżowe reprezentacje narodowe w różnym wieku, dołączył do Mariampola „Sūduva” w 2013 roku, stał się najbardziej produktywnym piłkarzem w mistrzostwach Litwy i przedłużył karierę legionisty.

W ciągu dwóch lat nowy Žalgiris spędził czas w drużynach Craiova „Universitatea Craiova” (Rumunia) i Suwałk „Wigry” (Polska), potem wrócił na Litwę i dołączył do ówczesnej drużyny „Trake”.

Po dwóch udanych sezonach na Litwie N. Valskis ponownie wyjechał za granicę na początku 2017 roku i startuje tam do dziś. Najpierw N. Valskis zdobył puchar tego kraju w Izraelu z klubem „Bnei Yehuda” z Tel Awiwu, potem założył też koszulkę „Hapoel” z Tel Awiwu.

W swojej karierze kowieński debiutant Žalgiris zdołał również rywalizować w egzotycznych krajach, sezon 2018 spędził w topowym tajskim klubie Ratchaburi, a od 2019 roku startuje w indyjskiej Superlidze.

Piłkarz, który grał w klubach Chennai City i Jamshedpur, strzelił 25 goli i zaliczył 6 asyst w 52 meczach w lidze indyjskiej, stając się najlepszym strzelcem ligi tego kraju w 2020 roku.

W swojej karierze N. Valskis rozegrał prawie 30 meczów w litewskiej męskiej drużynie piłkarskiej i strzelił prawie 60 bramek w mistrzostwach Litwy.

Nowicjusz Kowna Žalgiris wejdzie na litewskie stadiony piłkarskie z numerem koszulki 99. Kolejny mecz Kowna odbędzie się 7 sierpnia na stadionie akademii piłkarskiej Kowna Žalgiris z Rycerzami Wileńskimi.

Averill Burkee

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Przyjazny adwokat piwa. Generalny organizator. Fanatyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.