Napływ nowych migrantów z Polski

Jak powiedział Marcin Przydacz, polscy dyplomaci na Bliskim Wschodzie iw Afryce rozmawiają z lokalnymi mediami i popularnymi kanałami komunikacji nawołując do nie próbowania nielegalnego wjazdu do UE przez Białoruś.

Kilku migrantów, głównie z Iraku, zmarło niedawno z wycieńczenia, próbując przedostać się do Polski z Białorusi przez zalesiony i bagnisty obszar. Przydacz powiedział, że polscy dyplomaci rozmawiają również z urzędnikami rządowymi w krajach pochodzenia migrantów, informując ich i wzywając do ostrzegania i ochrony swoich obywateli.

„Po prostu przyszło nam wtedy do głowy [vykdome] działania dyplomatyczne w tych krajach… i ostrzegamy ich, że mogą paść ofiarą oszustwa” – dodał.

Członkowie UE Polska i Litwa znalazły się ostatnio pod presją, aby migrować przez swoje granice z Białorusią. Oskarżają władze białoruskie o oferowanie bezpłatnych wiz turystycznych i celowe wprowadzanie w błąd ludzi, że mogą znaleźć schronienie na nielegalnych granicach UE z sąsiednimi krajami.

Twierdząc, że Mińsk mści się na zachodnich sankcjach, rządy Polski i Litwy wysłały tysiące żołnierzy i proste cięcia do granicy z Białorusią.

Organizacje humanitarne i wpływowy polski Kościół katolicki obwiniają rząd o zawracanie migrantów, w tym rodzin z dziećmi.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.