Konkurs Startup Fair Pitch Battle zgromadzi 150 inwestorów i 40 000 euro w nagrodach

26 maja Międzynarodowe i największe wydarzenie ekosystemu start-upów na Litwie „Startup Fair. Konkurs Pitch Battle podczas Connect 2022 zgromadzi litewskie i zagraniczne start-upy, które zmierzą się z grupą międzynarodowych inwestorów i będą walczyć o tytuł najlepszego oraz szansę na wygranie nagród o wartości 40 000 euro. W tym roku w konkursie weźmie udział ponad 150 inwestorów z różnych krajów poszukujących okazji do inwestowania, do którego start-upy zapraszamy do rejestracji przed 9 maja.

„Kilka tygodni temu Litwa była zadowolona z kolejnego nowego jednorożca – Nord Security dołączył do Vinted. Wierzę w targi startupów. Starterzy Connect 2022 mają potencjał, aby wychować jeszcze więcej jednorożców na Litwie. Życzę, abyś z powodzeniem wykorzystał to wydarzenie jako przestrzeń do przedstawcie jak najszerzej swoje nowe energiczne i pożyteczne projekty.Najważniejsza jest odwaga i wiara w swoje pomysły” – deklaruje Minister Gospodarki i Innowacji Aušrinė Armonaitė.

„Tegoroczne targi startupów Connect 2022 zgromadzą ponad 150 kluczowych inwestorów z Litwy, Niemiec, Tajwanu, Austrii, Finlandii, Estonii, Łotwy, Polski, Turcji i innych krajów.” To naprawdę wyjątkowa okazja dla start-upów do spotykać się na żywo z grupą najważniejszych inwestorów – aby zaprezentować swoje innowacyjne pomysły i firmy, otrzymać fachową informację zwrotną i oczywiście zostać zauważonym, a nawet otrzymać inwestycję – mówi Roberta Rudokienė, dyrektor Startup Lithuania.

Najbardziej obiecujący startujący w tegorocznym Startup Fair Pitch Battle podzielą się 40 000 euro w nagrodach pieniężnych zebranych przez SME Finance, Cloudvisor, Httpool, Funderbeam, Triniti Jurex, Vinted, Tesonet i TechBBQ”. Główna nagroda pieniężna w wysokości 7500 euro zostanie przyznana SME Finance, obecnie największej pozabankowej platformie technologicznej finansów w krajach bałtyckich.

„Startupy są jedną z najważniejszych części naszego ekosystemu, a SME Finance zawsze aktywnie wspierało ich rozwój. Nie tak dawno temu, zaledwie sześć lat temu, SME Finance rozpoczynało działalność jako start-up, więc mamy się dobrze Znając problemy związane z finansowaniem, z jakimi borykają się start-upy, oferujemy dokładnie takie narzędzia finansowania, jakich potrzebują – cenimy potencjał, a nie historyczne wyniki firmy.Musimy stworzyć wszelkie warunki dla start-upów swobodnie się rozwijać – dlatego chcemy być częścią Startup Fair Pitch Battle i wzmocnić udany start-up start-upów” – mówi Mindaugas Mikalajūnas, dyrektor generalny SME Finance.

Z zadowoleniem przyjmuje uwagę inwestorów peletonu

W ubiegłym roku konkurs startupowy Pitch Battle wygrał litewski startup Cogastro, który stworzył pierwszy na świecie program do monitorowania i zarządzania hodowlą owadów. Start-up został sfinansowany kwotą 500 000 euro przez fundusz venture capital CoInvest Capital oraz członków Litewskiej Sieci Aniołów Biznesu (LitBAN).

Mantė Šidlauskaitė, założycielka i dyrektor generalna Cogastro, nie ma wątpliwości, że konkurs Startup Fair Pitch Battle pomaga start-upom przyciągnąć uwagę inwestorów, sprawdzić ich siłę i przekonać się, jak doświadczeni inwestorzy cenią pomysł na biznes.

„Startup Fair Pitch Battle pomógł nam przyciągnąć inwestycje 10 razy szybciej niż konwencjonalne techniki poszukiwania inwestorów. Wydarzenie było również okazją do zaprezentowania Cogastro dużej społeczności start-upów. Litwy i zagranicy oraz przyciągnięcia uwagi grupy inwestorów .Dzięki nim otrzymaliśmy nie tylko znaczący wtyk finansowy, ale także zdobyte doświadczenie i wiedzę, co jest szczególnie ważne dla zapewnienia przyszłego rozwoju firmy.Szczególnie polecamy wszystkim start-upom, które marzą o rozwoju i szukają aby inwestorzy uczestniczyli w tym wydarzeniu – mówi Pan Šidlauskaitė.

Mante zapytany, kto pomógł wygrać Startup Fair Pitch Battle, opowiada o zespole i jego motywacji.

„Twój zespół i motywacja to jeden z najważniejszych elementów sukcesu. Musisz także być w stanie udowodnić, że klienci docenią to, co tworzysz i zapłacą za produkt lub usługę, którą stworzysz.”

Cogastro z przyjemnością wykorzystało tę inwestycję do zbudowania międzynarodowego zespołu, przyciągnięcia talentów, ulepszenia procesów i strategii, usprawnienia kanałów sprzedaży i rozwoju produktów.

Specjalne szkolenie ze światowej klasy prelegentem

Gleb Maltsev, jeden z najlepszych na świecie prelegentów pitchingowych dla start-upów, nauczy Cię, jak profesjonalnie zaprezentować się Międzynarodowej Komisji Inwestorów i zwrócić ich uwagę na krótko przed Startup Fair Pitch Battle.

„W ciągu ostatnich dziesięciu lat przeszkoliłem tysiące założycieli startupów. Zwykle, gdy widzimy nagłówki o ogromnej inwestycji, nie doceniamy, że startupy muszą godzinami przygotowywać się przed rozpoczęciem poszukiwania inwestycji lub wyjściem na scenę. To samo dotyczy regularnych, back-to-back spotkań z inwestorami – nie da się kontrolować, czy otrzymasz umowę inwestycyjną dla konkretnego funduszu, czy wygrasz przetarg na prezentację pomysłu. Można jednak na bieżąco przygotowywać i budować relacje z inwestorami. Aby osiągnąć dobre wyniki długoterminowe, takie jak liczenie kart w grze „Dwadzieścia jeden”, musisz uczyć się, analizować i wierzyć w metodę. Ważne jest posiadanie długoterminowego systemu wzrostu” – mówi Gleb Maltsev.

Te 24 maja. Szkolenia, podczas których start-upy nauczą się prezentować inwestorom i będą miały możliwość uzyskania profesjonalnej informacji zwrotnej, są otwarte dla wszystkich twórców start-upów. Możesz zarejestrować się na szkolenie tutaj: https://www.eventbrite.com/e/data-driven-pitch-workshop-tickets-327365126907

Rejestracja do Startup Fair Pitch Battle trwa do 9 maja, tutaj: https://www.startupfair.lt/pitch-battle

O wydarzeniu:

Organizatorem największej imprezy Startup Fair w krajach bałtyckich, która odbywa się od 10 lat z rzędu, jest Startup Lithuania, dział szybkiego rozwoju Agencji Innowacji (dawniej Verslios Lietuva (LVPA)) i konsolidujący działalność innowacyjną Agencja ds. Nauki, Innowacji i Technologii (MITA). Wydarzenie 26 maja. odbędzie się w formacie hybrydowym – uczestnicy są zapraszani do udziału na żywo w siedzibie „Kables + Kultūra”, a ci, którzy nie mają możliwości uczestnictwa, będą mogli zdalnie oglądać wydarzenie i uczestniczyć w spotkaniach. . Więcej informacji na temat targów startupowych. Connect 2022 i startowy Pitch Battle można znaleźć tutaj: http://www.startupfair.lt.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.