Klinikami w Kownie będzie kierował profesor Renaldas Jurkevičius

Minister ochrony zdrowia Arūnas Dulkys podkreślił, że na czele największej litewskiej placówki medycznej stanie osoba, która ma jasną wizję tej instytucji, tego, jak rozwijać służbę zdrowia i osiągnięcia naukowe oraz jak sprostać wyzwaniom współczesności.

„Oprócz tradycyjnych procesów instytucji medycznej, takich jak dostępność usług, zwiększanie zadowolenia pacjentów, rozwój badań naukowych, kowieńskie kliniki pełnią także wiodącą rolę w zakresie gotowości na sytuacje awaryjne. R. Jurkevičius ma jasną wizję tego, jak te cele osiągnąć – udowadniał to nie tylko słowami, ale i czynami, dlatego ciągłość pracy takiego menadżera to dobra wiadomość dla zespołu i pacjentów” – podkreśla minister .

„Przyjmuję to stanowisko jako zobowiązanie do kontynuowania pozytywnych zmian w obszarach przywództwa i innowacji w Kownie Kliniki” – mówi nowo wybrany dyrektor generalny Kownie, prof. wykwalifikowany dr Renaldas Jurkevicius. – W ciągu najbliższych pięciu lat będę realizować cele Klinik w Kownie: zapewnienie jedności nauki, badań i praktyki klinicznej oraz rozwój innowacji opartych na nauce, we współpracy z Litewskim Uniwersytetem Nauk o Zdrowiu oraz innymi instytucjami litewskimi i międzynarodowymi . partnerami, podążać za postępem nowoczesnych nauk medycznych, usprawniać zarządzanie placówką, usprawniać procesy kliniczne, tworzyć środowisko wolne od korupcji, rozwijać wartości oparte na zasadach szacunku, tolerancji i otwartości. Wierzę, że mając mocny zespół, będziemy kontynuować naszą misję i dokonamy znaczących zmian w litewskim systemie opieki zdrowotnej.

R. Jurkevičius w 1992 ukończył Akademię Medyczną w Kownie, w 2008 obronił tytuł profesora Uniwersytetu Medycznego w Kownie, w 2011 tytuł profesora Litewskiego Uniwersytetu Nauk o Zdrowiu. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 roku. Uniwersytet Medyczny w Kownie, Klinika Kardiologii. Pracę w klinikach Litewskiego Uniwersytetu Nauk o Zdrowiu w Kownie rozpoczął w 1998 roku, od 2013 roku prowadzi kliniki.

Pod kierownictwem R. Jurkevičiusa w tym roku rozpoczęto i zakończono ważne projekty infrastrukturalne kowieńskich klinik: budowę Centrum Badań Medycyny Nuklearnej (cyklotron), Centrum Biologicznych Zasobów Człowieka i Korpusu Rehabilitacji Dzieci.

Dyrektor dużą wagę przywiązywał do projektów społecznych pracowników kowieńskich klinik. Za jego kadencji na stanowisku menedżera uruchomiono szkolenia menedżerskie, utworzono Akademię Liderów, wdrożono liczne inicjatywy zapewniające bezpieczeństwo psychiczne, kultywowano wartości i tradycje społeczne. Skuteczne zarządzanie szpitalem stwarza dodatkowe możliwości (oprócz tych, które przewiduje polityka państwa) stałego podnoszenia wynagrodzeń pracowników szpitala – w ciągu 5 lat średnie wynagrodzenie pracowników kliniki w Kownie na etat wzrosło o 64,7 proc.

Szpital Kliniczny Litewskiego Uniwersytetu Nauk o Zdrowiu działa od 1940 roku i jest największą placówką medyczną na Litwie, świadczącą usługi medyczne na najwyższym poziomie – wyższym. Partnerami szpitala są państwo reprezentowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Litewski Uniwersytet Nauk o Zdrowiu (LSMU). W przychodniach Szpitala LSMU w Kownie pracuje prawie 7400 osób, w tym 955 lekarzy rezydentów. Co roku kliniki odwiedza około 1,3 miliona osób. pacjenci.

Dena Huxleye

„Ekstremalny gracz. Popkulturowy ninja. Nie mogę pisać w rękawicach bokserskich. Bacon maven. Namiętny badacz sieci. Nieprzepraszający introwertyk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *