„Eika” tworzy czwarty fundusz inwestycyjny energii odnawialnej


Opublikowany: 2022-08-04 15:51

Viktorija Orkin, dyrektor generalny Eika Asset Management. zdjęcie Władimira Iwanowa (V).
Firma inwestycyjna Eika Asset Management tworzy nowy fundusz otwarty, Eika Green Energy Fund, przeznaczony na inwestycje w odnawialne źródła energii i technologie w Unii Europejskiej (UE). Spółka podała, że ​​priorytet mają projekty na Litwie i Cyprze.

Jednym z powodów powstania takiego funduszu jest rosnące zapotrzebowanie na energię odnawialną, twierdzą jego założyciele.

Obecne wyzwania związane z globalną energetyką i zmianami klimatycznymi doprowadziły do ​​powstania funduszu energii odnawialnej, w którego perspektywy mocno wierzymy, nie tylko ze względu na rosnące zapotrzebowanie na energię odnawialną, ale także ze względu na „koncentrację naszej organizacji na zrównoważony biznes staje się jednym z naszych kluczowych kierunków strategicznych” – powiedziała w komunikacie Viktorija Orkin, Eika Asset Management.

Fundusz zamknięty dla zaawansowanych inwestorów będzie inwestować w energię słoneczną, wiatrową, wodną i hybrydową odnawialną energię w UE, magazynowanie i magazynowanie energii oraz inne technologie związane ze zmianami klimatu. Co najmniej 80% inwestycji funduszu musi być związanych ze zrównoważoną działalnością gospodarczą.

Zgodnie z zapowiedziami fundusz obecnie priorytetowo traktuje projekty na Litwie i Cyprze, a także rynki energii odnawialnej w Polsce, Łotwie i Europie Południowej.

2 sierpnia departament Prieiras Banku Litwy zatwierdził utworzenie funduszu, który jest czwartym funduszem inwestycyjnym zarządzanym przez Eika Asset Management.


Powielanie informacji z agencji informacyjnej BNS w publicznych mediach informacyjnych i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS” jest zabronione.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują, a my poinformujemy Cię w osobistym biuletynie, gdy tylko zostaną wymienione w Business, Sodra, Registry Center itp. w altówkach.