Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – przez telefon lub komputer: rozwój nowoczesnej platformy na Litwie

Bez umowy – bez opłat

Lider firmy Mišels Zavadskis mówi, że rosnąca liczba klientów platformy dowodzi, że tego rodzaju cyfryzacja branży budowlanej jest nieunikniona. Według niego PreferRent działa na zasadzie podobnej do platformy usług noclegowych Booking.com. Jedyną różnicą jest to, że sprzęt budowlany jest wynajmowany w różnych wypożyczalniach.

Pan Zavadskis wyjaśnia, że ​​rejestracja na platformie nie zobowiązuje najemców ani najemców w żaden sposób, ani nie nakłada żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z platformy. W przypadku zawarcia umowy i wypożyczenia sprzętu przez najemcę PreferRent pobiera prowizję w wysokości 5%. kwot, ale jeśli do dzierżawy nie dochodzi – nie są pobierane żadne opłaty.

„W negocjacjach z firmami wynajmującymi ważne jest dla nas podkreślenie, że dołączając do platformy firma nie traci kontaktu z dotychczasowymi klientami. Naszym celem nie jest przejmowanie firm klientów, ale danie obu stronom możliwości dokończenia żądane transakcje szybciej, taniej i wygodniej. Dostarczamy firmom wynajmującym niezbędne informacje o potencjalnych klientach i ich potrzebach w zakresie sprzętu budowlanego, a cena sprzętu i warunki transakcji zależą od nich – mówi Zavadskis.

Dostosowane do pokolenia poszukującego nowoczesności

PreferRent to biznes dwuczęściowy: zawieranie umów między wypożyczalniami i najemcami oraz zarządzanie współdzieleniem sprzętu między wypożyczalniami, inaczej zwanym podnajmem sprzętu. Wartość zamówień złożonych na platformie przekracza kilka milionów euro, a łączna liczba rezerwacji to już ponad 25 tys.

Zavadskis mówi, że branża budowlana ciągle się zmienia. Wyraźny jest też wpływ pandemii – koronawirus ujawnił, że większość firm nie może oferować niezależnych cyfrowych rozwiązań do wypożyczania. Nie bez znaczenia są również trendy rynkowe, na które wpływa systematyczne starzenie się siły roboczej.

„Ludzie obecnie budujący karierę w budownictwie mają przeważnie 35 lat i mniej, więc technologie cyfrowe są dla nich łatwe do zrozumienia. Pracownicy coraz częściej unikają wyszukiwania i ręcznie dzwonią do różnych wypożyczalni, aby porównać ceny, spędzają większość czasu na odrzucaniu lub zatwierdzaniu ich Mottem obecnego pokolenia pracowników wypożyczalni budowlanych jest „Szybko, wygodnie i bez zbędnych kosztów”, więc cyfryzacja firmy jest dla nich oczywistością.

Zauważamy również, że powstające lub mniejsze wypożyczalnie, często reprezentowane przez przedstawicieli nowej generacji, znacznie szybciej dostosowują naszą platformę do swoich potrzeb. Jednak stare i doświadczone firmy są dość sceptycznie nastawione do takiego modelu biznesowego”, mówi Zavadskis.

Co dwa tygodnie na platformie jest dodawana lub ulepszana jedna z funkcji przeznaczonych dla firm wynajmujących lub budowniczych. Niedawno została wprowadzona usługa „Konto Biznesowe”, która pozwala firmom budowlanym bezpłatnie zarządzać flotą posiadanego lub dzierżawionego sprzętu. INVS – „Inteligentny system zarządzania wynajmem” powinien zostać zainstalowany latem tego roku. Będzie to bardzo rozpowszechniony pakiet oprogramowania, za pomocą którego wypożyczalnie będą mogły zdigitalizować swoją działalność: wypożyczanie sprzętu, przesyłanie dokumentów, fakturowanie itp.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *