Muzeum Pałacowe zaprasza, aby nie przegapić ostatniej okazji, aby za darmo zobaczyć walory sztuki europejskiej: barokowe rzeźby z Ukrainy w niepowtarzalnym stylu na terenie Lwowa, a także zbroję dziecięcą koronnego polskiego i litewskiego Zygmunta Augusta ( 1520 –1572).
Ostatnia niedziela miesiąca to tym razem również ostatni dzień wystawy rzeźby barokowej. Po wybuchu wojny na Ukrainie przez Rosję postanowiono nie zwracać do Narodowej Galerii Sztuki im. Borysa Voznyckiego we Lwowie 20 cennych złoconych rzeźb drewnianych powstałych w XVIII wieku. W przyszłym tygodniu dzieła sztuki zostaną przetransportowane do Muzeum Pałacu Rundale na Łotwie i będą tam eksponowane do jesieni. W ostatni dzień wystawy w Muzeum Pałacowym, w niedzielę, będzie dostępny katalog „Mistycyzm rzeźby barokowej: Johann Georg Pinzel i inni w XVIII wieku”. Mistrzowie Lwowa.
Raz w miesiącu z zapewnionej przez państwo możliwości bezpłatnego zwiedzania muzeum powinni skorzystać również ci, którzy nie zapoznali się jeszcze z arcydziełem przywiezionym z Muzeum Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie – l zbroja dziecięca z Polski i Litwy Książę koronny Zygmunt August. Powstały 500 lat temu jako prezent na ślub potomstwa dwóch książąt i obecnie są wyceniane na ośmiocyfrową kwotę. Zbroja dziecięca Zygmunta Augusta to wyjątkowy zabytek dziedzictwa polskiego i litewskiego, biżuteria, której fascynująca historia trwa do dziś. Następny tydzień tej wystawy jest ostatnim. Później do Polski powróci cenny zabytek litewskiej historii. Mile widziane są specjalne upominki dla rodzin z dziećmi, które przyjadą na tę wystawę w niedzielę. A w sali wystawienniczej dostępny będzie również katalog „Filius vero unicus… Zbroja dziecięca Zygmunta Augusta”.
Zwiedzający mają również okazję zobaczyć najnowszą dekorację Muzeum Pałacowego: XVII wiek. tron nabyty od szlachetnego krewnego we Włoszech, który chciał pozostać nieznany. Wywóz eksponatu z kraju wymagał zezwolenia władz państwowych.
Długość wszystkich tras przez Muzeum Pałacowe wynosi około 2 km, dlatego zwiedzającym zaleca się pozostawienie przynajmniej kilku wolnych godzin.
„Ewangelista kulinarny. Miłośnik podróży. Namiętny gracz. Certyfikowany pisarz. Fan popkultury”.