Giedr LapytZdanavi, kierownik projektu Działu Rozwoju Lodowisk Agencji Innowacji, nadzorujący program Wings. V koliaas
Agencja Innowacji ogłosiła rejestrację udziału wiodących firm eksportowych w programie Wings w roku 2024. Studenci z Politechniki w Kownie (KTU) pomagają firmom uczestniczącym w 10-letnim programie wzmacniać ich umiejętności eksportowe.
Do programu Wings można zapisać się do 3 listopada, a studenci KTU uczestniczący w programie rozpoczną zapisy do programu w 2024 roku. Styczeń
Po raz kolejny zapraszamy do rejestracji firmy tworzące produkty litewskie i mające już doświadczenie w eksporcie. Autentyczność i niepowtarzalność produktów może otworzyć drzwi na inne rynki, dlatego nawołuję do odważnego uciskania innych rynków enklawami litewskich produktów. Uczestnicy programu Sparn pomogą usprawnić procesy eksportowe i wzmocnić przygotowania do udanego eksportu – powiedział Giedr LapytZdanavi, kierownik projektu działu rozwoju lodowisk Agencji Innowacji, która nadzoruje program Sparn.
Firmy chcące wziąć udział w programie muszą wypełnić formularz, odpowiadając na pytania, dlaczego chcą wziąć udział w programie, jaką część obrotów przeznaczają na eksport, jakie są ich rynki eksportowe itp.
Więcej informacji o programie Wings i rejestracji Na stronie Agencji Innowacji.
W programie Wings wzięło już udział 135 monstrów, staże zakończyło 54 uczestników, zawarto przedwstępną umowę eksportową na 18,3 mln. Sprzedaż zagraniczna wyniosła prawie 13 milionów euro. EUR.
Agencja Innowacji wskazuje, że 7 na 10 uczestników programu pozytywnie ocenia doświadczenie, ponad połowa z nich poleca program także innym firmom eksportującym.
Przykładowo UAB Elinta Charge, która odbyła pierwszą praktykę ze studentami KTU w zakresie stacji ładowania samochodów elektrycznych i programu jej administrowania, znalazła członka zespołu zaangażowanego w rozwój eksportu. W drugiej stałej rotacji wziął już udział kolejny członek grupy, UAB Elinta Robotics, który wdraża rozwiązania robotyczne dla przemysłu.
Jesteśmy firmą technologiczną z dużym doświadczeniem na Litwie, a obecnie przygotowujemy się również do wejścia na rynki zagraniczne. W tej chwili koncentrujemy się na Polsce i regionie bałtyckim, a proces łączenia się z dostawcą przebiegał terminowo. Gorąco zachęcam firmy do udziału w tym programie i zapraszam młode firmy do ich powitania, aby pomóc im zrozumieć specyfikę pracy w różnych sektorach i na różnych rynkach – mówi Julius Vasylius, dyrektor sprzedaży i rozwoju biznesu UAB Elinta Robotics.
Dla Elinta Robotics i innych firm uczestniczących w programie studenci KTU mogą pomóc firmom w przeprowadzeniu ukierunkowanej analizy rynku, znalezieniu nowych partnerów zagranicznych, zacieśnieniu współpracy itp. dziedzinie handlu i sprzedaży.
Ponieważ jestem już na drugiej rotacji, podróżowałem szybko, a nawet zastosowałem w praktyce to, czego nauczyłem się w zeszłym miesiącu. Być może najważniejsze jest zrozumienie aspektów naszej działalności, produkcji i spraw wewnętrznych. Teraz robię analizę rynku, oceniam możliwości rozwoju, a później wraz z zespołem będziemy pracować nad rozwojem marketingu i komunikacji – mówi Agn Gaurilikait, studentka KTU i uczestniczka programu Wing.
Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują, a my powiadomimy Cię w osobistym biuletynie, gdy tylko pojawią się one w Business, Sodra, Registry Center itp. w altówkach.
Temat Moja firma
„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”