Portfel trafia na telefon: wprowadzono nową platformę płatności mobilnych

Jak wynika z komunikatu prasowego, wersję beta MoQ można już pobrać bezpłatnie w Google Play lub App Store.

Na tym etapie aplikację może pobrać 30 000 użytkowników. Aby uniknąć szoków systemowych, przyjęto progresywną strategię rozwoju.

Aplikacja została udostępniona użytkownikom po okresie intensywnych testów bezpieczeństwa i funkcjonalności, w których wzięło udział ponad 1000 użytkowników.

Platforma płatnicza jest już w pełni funkcjonalna i niezwykle prosta w obsłudze.

Aplikacja pozwala zapłacić ponad 90 proc. Litewskie sklepy internetowe. Podobne ruchy za granicą spowodowały wzrost aktywności zakupowej w Internecie.

Na jesień planowana jest nowa faza rozwoju: dodatkowe funkcje, znacznie zwiększona liczba lokalizacji płatności i nieograniczona liczba pobrań.

Dziś okres oczekiwania dla niecierpliwych dobiegł końca: pierwsze 30 000 użytkowników może pobrać MoQ beta, aplikację do płatności mobilnych opracowaną przez firmę „Mobilieji mokemai” trzech operatorów komórkowych. Aplikacja umożliwia już bezpłatne składanie wzajemnych zamówień, natychmiastową płatność w większości litewskich sklepów internetowych, w całej sieci stacji benzynowych „Viada”, a Stare Miasto w Wilnie stało się epicentrum kawiarni i restauracji korzystających z „MoQ”. platforma płatnicza.

„Telefon komórkowy stał się terminalem dla każdego z nas na co dzień. Jedno urządzenie zawiera muzykę, komunikację, aplikacje do zakupów online, nawigację, a teraz także portfel. Ponad połowa Skandynawów korzysta z portfela w swoim telefonie. Jestem przekonany, że nawyk płacenia urządzeniem, które prawie zawsze mamy w ręku, będzie stopniowo rozprzestrzeniać się także na Litwie, zwłaszcza że sieć partnerów MoQ będzie się nadal rozwijać i stopniowo pozwoli całkowicie zapomnieć o portfelu w domu” – mówi Monika Rimkūnaitė -Bložė, dyrektor Mobilieji mokejimai UAB.

Decyzja o ograniczeniu liczby użytkowników na tym etapie podyktowana była chęcią systematycznego zwiększania obciążenia platformy, unikając szoków systemowych. W miarę rozwoju sieci punktów płatniczych i stabilizacji platformy, coraz więcej użytkowników będzie mogło pobrać aplikację.

„Okres testowy pokazał, że platforma działa poprawnie, a użytkownicy nie mają problemu z korzystaniem z intuicyjnego i bardzo prostego interfejsu aplikacji. Dodatkowo użytkownicy mają okazję doświadczyć niespotykanej dotąd swobody wzajemnych przelewów – niezależnie od tego, jakim operatorem jesteś klienta, brak zależności od konkretnego banku lub karty. Przelew pomiędzy użytkownikami MoQ jest natychmiastowy, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Bez opłat. Aby przelać pieniądze znajomemu, wystarczy znać jego telefon komórkowy numer telefonu” – wyjaśnia Rimkūnaitė-Bložė.

Ponad 1000 osób wzięło udział w testach MoQ, które trwały ponad trzy miesiące, i aplikacja przeszła testy bezpieczeństwa, użyteczności i płynności.
Już dziś ci, którzy posiadają wersję beta MoQ, mogą zapłacić ponad 90%. Litewskie sklepy internetowe. Platforma MoQ jest również zintegrowana ze sklepami największych graczy na rynku Pigu.lt, Senukai.lt i Varle.lt.

„Metoda płatności w sklepie internetowym jest niezwykle wygodna dla użytkownika, ponieważ transakcja za pomocą MoQ wymaga tylko jednego kliknięcia przycisku. A przyjemne doświadczenie użytkownika oznacza dywidendę dla sprzedawcy – podobne rozwiązania w innych krajach dla sklepów internetowych zwiększyły liczbę użytkowników działalności, bo łatwiejsza i szybsza płatność to wygodniejsze zakupy” – zauważył dyrektor ds. płatności mobilnych.

Spółka „Mobilieji mokejimai” jest w równym stopniu własnością operatorów komórkowych „Bitė Lietuva”, „Tele2” i „Telia Lietuva”. Bank Litwy udzielił spółce „Mobilieji mokejimai” licencji na ograniczoną działalność instytucji pieniądza elektronicznego, niezbędną do prowadzenia działalności związanej z płatnościami natychmiastowymi. Operatorzy komórkowi otrzymali zgodę Komisji Europejskiej na wspólne stworzenie wspólnej platformy świadczenia usług płatności mobilnych.

JAK ZOSTAĆ UŻYTKOWNIKIEM MOQ:

Najpierw pobierz aplikację MoQ z Google Play lub App Store.

Otwórz aplikację i utwórz swoje konto. Najszybszym sposobem jest rejestracja za pomocą podpisu mobilnego.

Wypełnij pozostałe wymagane pola. Aby móc korzystać z pełnej funkcjonalności aplikacji, aplikacja w przyszłości poprosi Cię o podanie dodatkowych informacji o sobie. Wynika to z wymogów przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Doładuj swoje osobiste konto MoQ. Najłatwiej jest połączyć swoją kartę bankową z aplikacją.

To wszystko. Zapłać telefonem lub przelej pieniądze członkowi rodziny lub znajomemu!

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *