Otwarto cztery nowe linie na lotniskach w Wilnie i Kownie

Lotnisko w Wilnie. Zdjęcie Władimira Iwanowo (VŽ)

Na początku maja na lotniskach w Kownie i Wilnie uruchomiono cztery nowe połączenia bezpośrednie.

Od poniedziałku można latać z lotniska w Kownie do Warszawy, a od wtorku zostaną uruchomione loty z lotniska w Wilnie do Gdańska, Norymbergi i Hamburga. Rejsy do Polski i Norymbergi w Niemczech będą obsługiwane przez Ryanair, a loty do Hamburga przez airBaltic.

Według Aurimasa Stikliūnasa, szefa departamentu usług lotniczych litewskich lotnisk, kierunki, które rozpoczęły się na początku tego miesiąca, nadają się zarówno na wakacje, jak i podróże służbowe.

„Loty uruchomione przez airBaltic i Ryanair łączą Litwę z strategicznie ważnymi kierunkami. „Miasta niemieckie są ważne dla rozwoju relacji gospodarczych, turystyki przyjazdowej i przyciągania inwestorów zagranicznych, a nowe połączenia do Warszawy poprawią połączenia Litwy z Polską i pozwolą zaoszczędzić dużo czasu dla tych, którzy obecnie przyjeżdżają do Warszawy z Kowna i innych regionów – mówi A. Stikliūnas.

Według niego, stale rosnąca podaż kierunków przyczyni się do realizacji planów linii lotniczych dotyczących osiągnięcia działań przed pandemią.

„Szybkie ożywienie sektora lotniczego, które rozpoczęło się w drugiej połowie ubiegłego roku, trwa do dziś. Dziś na lotniskach odbieramy szczególnie szybkie przepływy pasażerów. Ludzie aktywnie korzystają z możliwości podróżowania w celach rekreacyjnych i zawodowych.” skomentował A. Stikliūnas.

W zeszłym miesiącu litewskie porty lotnicze zaktualizowały swoje prognozy ruchu lotniczego na ten rok. Biorąc pod uwagę dostępne dane, przedstawiciele litewskich lotnisk podają, że liczba pasażerów na litewskich lotniskach ma wynieść 4,4 mln. ruchu i do 49 500 lotów, odpowiednio o 4% i 3% więcej niż oczekiwano.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.