Nadszedł czas. „Polska nuklearna. Następne kraje bałtyckie.” Co się dzieje?






„Sytuacja nie będzie dobra dla Europy”.





Dołącz do zespołu technology.lt!

Darmowy grafik, zarobki, wiele ciekawych zajęć. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wystarczy zapał.

Zainteresowany? Wypełnij ten formularz!




Kraje Europy Wschodniej wszedł czas przygotować się na dojście do władzy Donalda Trumpa. Przecież pod jego rządami Stany Zjednoczone raczej nie pomogą swoim partnerom z NATO bronić się przed atakiem Federacji Rosyjskiej.


Dziennikarze widzowie zacytowany Dalibor Rogac, starszy współpracownik w American Enterprise Institute. Wyjaśnia, że ​​to właśnie odstraszanie nuklearne może pomóc krajom Europy Wschodniej poczuć się bezpiecznie, jeśli Trump wygra wybory.


„Sytuacja nie będzie zła dla Europy: D. Trump nie będzie „twardy” wobec Rosji i nie będzie zainteresowany wzmocnieniem NATO. Były prezydent nazwał sojusz przestarzałym i planuje ją opuścić. Zapomnij o „dorosłych” w rządzie pokoju” – pisze Rogac.




Według naukowca to właśnie Polska najprawdopodobniej stanie się kolejnym celem Federacji Rosyjskiej. Dlatego Warszawa nie powinna polegać na pomocy Stanów Zjednoczonych, ale powinna samodzielnie dysponować środkami, aby opanować taką agresję – uważa Rogac. Ponadto zdaniem naukowca Polska dysponuje wystarczającymi środkami finansowymi, aby zapewnić utrzymanie broni jądrowej.




Uważa też, że gdyby Polska oficjalnie ogłosiła chęć zdobycia takiej broni, mogłoby to skłonić Francję lub Wielką Brytanię do zaproponowania Warszawie dwustronnego porozumienia w sprawie podziału broni nuklearnej. A jeśli Polska dostanie broń, następny Możliwe Kraje bałtyckiepewny siebie naukowiec.






„W postamerykańskim świecie polski parasol nuklearny mógłby pomóc chronić wschodnią flankę Europy”. Byłby to także alternatywny sposób zapewnienia Ukrainie bezpieczeństwa po zakończeniu działań wojennych, zwłaszcza gdyby członkostwo w NATO nie wchodziło w grę. Ale w głębi duszy energetyka jądrowa w Polsce dostarczyłoby odpowiedzi na odwieczny problem europejskiej geopolityki: jak zapobiec dążeniu Niemiec i Rosji do dominacji na kontynencie eurazjatyckim” – podsumowuje Rogac.

Podziel się z przyjaciółmi

Autoryt. prawa: MTPC

uwagi

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *