Kraje bałtyckie i Polska wzywają UE do zakazu rosyjskiego transportu drogowego Biznes

Według niego w tym samym apelu wzywa się kraje Wspólnoty do zakazania rosyjskim i białoruskim statkom wpływania do portów UE.

„Dziś podpisałem wspólny apel trzech ministrów transportu bałtyckiego i polskiego do instytucji UE i innych współpracowników, wzywający do wprowadzenia ogólnounijnego zakazu transportu drogowego do/z Rosji i Białorusi, przy jednoczesnym odmówieniu statkom dostępu do portów UE” napisał na Facebooku. .Skodis.

„Ze względu na trwającą nadal brutalną agresję Rosji na Ukrainę działania UE są potrzebne tu i teraz. Mamy nadzieję, że szefowie państw i rządów UE na spotkaniu w Brukseli w czwartek nie zachwieją się” – dodał.

Ostatnio litewscy i polscy działacze protestowali przeciwko przewozom drogowym towarów między krajami UE a Rosją.

Litwa od pewnego czasu koordynuje z innymi krajami regionu inicjatywę zakazu wjazdu do ich portów statkom rosyjskim i białoruskim.

Premier Ingrida Šimonytė powiedziała jednak we wtorek, że najlepiej byłoby, gdyby decyzja została podjęta przez UE, ponieważ zamknie potencjalne drogi sądowe.

Przedstawiciele organizacji i agentów litewskich armatorów, z którymi rozmawiał BNS, stwierdzili wcześniej, że te ostatnie sankcje nie mogą być w pełni wyegzekwowane, ponieważ powiązania statku z Rosją nie zawsze można szybko prześledzić.

Po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę, UE i inne kraje zachodnie zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.