Kaunas College ma najwyższe noty ze studiów biznesowych

w 2022 r. odbyła się zakrojona na szeroką skalę międzynarodowa ocena studiów pierwszego i drugiego stopnia z zakresu biznesu. Oceniono studia biznesowe prowadzone na litewskich uniwersytetach i uczelniach. Oceny dokonali eksperci wybrani przez Study Quality Assessment Centre (SKVC) z Irlandii, Austrii, Czech, Estonii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Polski, Litwy, Holandii, Finlandii, Szwecji i Szwajcarii.

„Kaunas College oferuje 2 programy studiów na kierunku Business Studies: International Business and Logistics. Program International Business Studies jest prowadzony w języku litewskim i angielskim. Oba te programy studiów zostały ocenione przez grupy międzynarodowych ekspertów i otrzymały najwyższą ocenę – 31 z możliwych 35. Zgodnie z wynikami rekrutacji na pierwszy rok dwa dotychczasowe kierunki studiów cieszą się dużą popularnością, ale sądząc po priorytetach wyborów kandydatów, kierunek logistyka od pierwszego roku studiów jest jednym z najpopularniejszych jego wdrożenie” – podkreśliła Kierownik Działu Biznesowego dr Calme Andrėja Ligeikienė.

„Na tę ocenę wpłynął przede wszystkim fakt, że treść programu studiów jest dobrze wyważona, zachowana jest proporcja wiedzy teoretycznej i seminariów, podczas których analizowane są różne przypadki biznesowe. Ponadto nauczyciele w swojej działalności systematycznie się uzupełniają, czy tworzone są warunki do udziału w różnych wydarzeniach czy projektach o randze krajowej i międzynarodowej. To wzbogaca program studiów o cenne doświadczenia i ma wyjątkową wartość” – podkreśliła posłanka ds. nauki i partnerstwa, dr Mantas Dilys.

Programy studiów biznesowych zapewniają studentom umiejętności potrzebne na współczesnym rynku pracy. Elastyczności i międzynarodowości studiów sprzyja również wykorzystanie w procesie studiów nowoczesnych technologii.

„Najważniejsze jest uzgodnienie, że nauczyciele są ekspertami w swojej dziedzinie i dzięki współpracy realizują cele programu. Ważne jest włączenie najnowszej wiedzy naukowej do procesu studiów i możliwości internacjonalizacji” , zaznaczył dr hab. M. Dilys.

Zdjęcie: M. Dilys/Kowno College.

Studia biznesowe w Kaunas College prowadzone są w systemie modułowym, co gwarantuje studia interdyscyplinarne, elastyczne środowisko nauki, wzmacnia rolę studenta w procesie studiów, promuje samodzielność, aktywność i odpowiedzialność za wyniki swoich studiów. Programy studiów integrują zadania praktyczne i samodzielnej pracy, rozwijają umiejętność pracy w zespole.

„Myślę, że zasada modułowości jest jedną z głównych mocnych stron. W programach studiów handlu międzynarodowego i logistyki studia opierają się na integracji rzeczywistych sytuacji/przypadków praktycznych w procesie studiów, co kształtuje zdolności i umiejętności identyfikowania problemów sytuacjach, podejmować decyzje, oceniać realne otoczenie biznesowe podczas pracy w zespole, brać odpowiedzialność za konsekwencje podejmowanych decyzji. Oba kierunki studiów na kierunkach International Business i Logistyka mają podpisane umowy o podwójnym dyplomie z Thomas More University of Applied Sciences (Belgia), które umożliwiają studentom ukończenie Kaunas College i Thomas More University of Applied Sciences po spędzeniu roku w belgijskiej uczelni.Za mocną stronę uważamy również silne partnerstwo z firmami komercyjnymi, które gwarantuje praktyczną przydatność studiów, harmonię wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych” – podkreślił dr RA Ligeikiene.

Ci, którzy zdecydują się studiować w Kaunas College, mogą nie tylko znaleźć program studiów, który im się podoba – dzięki ścisłej współpracy z partnerami społecznymi programy studiów odpowiadają potrzebom dzisiejszego rynku pracy i są na bieżąco aktualizowane. Stwarza to owocne możliwości zatrudnienia dla absolwentów, którzy ukończyli studia.

„Pracodawcy brali również udział w zewnętrznej ocenie kierunku studiów ekonomicznych i myślę, że ich szczególnie pozytywna opinia o absolwentach tego kierunku również doprowadziła do tak wysokich ocen”. Zapotrzebowanie i zapotrzebowanie na absolwentów kierunków biznesowych najlepiej odzwierciedla sytuacja, w której studenci już w trakcie studiów są przyjmowani do stałej pracy i pewnej pracy jeszcze przed zakończeniem studiów, podczas odbywania staży zawodowych w firmach handlowych – mówi dr hab. RA Ligeikien.

W tym roku Kaunas College zachęca kandydatów do odważnego podejmowania odkryć, których nie brakuje na tej uczelni: szerokich możliwości samorealizacji, odkrywania innowacyjnych i zorientowanych na praktykę studiów, angażowania się w stosowane działania naukowe i artystyczne, towarzyszenia im przez kompetentnych i wspierających nauczycieli oraz wiele innych okazji do osobistej ekspresji.

Najważniejsze jest to, że uzgodniono, że nauczyciele są ekspertami w swojej dziedzinie i dzięki współpracy realizują cele programu.

Dr M. Dilys.

Kaunas College realizuje program studencki-ambasador – uczestniczący w nim studenci są gotowi odpowiedzieć na pytania kandydatów. Ich kontakty można znaleźć na koncie Kaunas College na Instagramie (@kaunokolegija).


Edwin Claye

„Praktykujący Twitter. Profesjonalny introwertyk. Hardkorowy znawca jedzenia. Miłośnik sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *