Fundusz Infrastrukturalny BaltCap złożył propozycję terminalu LNG na Łotwie
Fot. Judita Grigelytė (VŽ)
Baltcap Infrastructure Fund, największy zarządzający private equity i venture capital w krajach bałtyckich, jest gotowy do udziału w realizacji projektu terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG) na Łotwie, poinformowali przedstawiciele BaltCap.

Według nich odpowiedni wniosek trafił już do szefa łotewskiego rządu Krišjaniego Karinisa.

Przedstawiciele BaltCap powiedzieli, że fundusz ten może być aktywnym finansistą i udziałowcem w budowie i eksploatacji terminalu LNG na Łotwie.

Dagnis Dreimanis, starszy partner w BaltCap, wskazał, że BaltCap może rozwijać projekty infrastrukturalne na dużą skalę, w tym terminal LNG.

Baltcap Infrastructure Fund, zarejestrowany w Estonii, inwestuje w projekty infrastruktury energetycznej, transportowej i społecznej w krajach bałtyckich iw Polsce. Na liście inwestorów znajdują się Europejski Bank Inwestycyjny (EBI), Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR), Nordic Environmental Finance Corporation i bałtyckie fundusze emerytalne.

Fundusz jest w stanie zrealizować do 400-500 mln. Projekty warte w euro.

Koalicja rządząca na Łotwie stwierdziła w poniedziałek, że Łotwa potrzebuje terminalu importowego LNG. Wstępnie uzgodniono, że terminal ma powstać przede wszystkim kosztem prywatnych inwestorów w porcie Skulte lub Rydze, uznano jednak, że nie będzie możliwe jego wybudowanie w tym roku.

W zeszłym tygodniu Fundusz Infrastrukturalny Baltcap zwrócił się do estońskiego rządu o wkład w projekt terminalu importowego LNG w Estonii. Powinna powstać w porcie Paldiski jeszcze w tym roku.


Powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i na stronach internetowych bez pisemnej zgody UAB BNS jest zabronione.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.