Biden przyjeżdża w tym tygodniu do Polski: dyskutować będą żołnierze sił pokojowych i „koniec wojny na Ukrainie”

UNIAN informuje, że podczas wizyty można było omówić kwestię sprowadzenia sił pokojowych na Ukrainę. „Stany Zjednoczone nie zamierzają wysyłać wojsk, ale możliwe, że zrobi to inny kraj NATO” – powiedziała ambasador USA Linda Thomas Greenfields.

„Nie mogę spekulować, jakie decyzje zostaną podjęte na konferencji NATO i jak NATO zareaguje na propozycję Polski dotyczącą wprowadzenia niebieskich hełmów na Ukrainę. Mogę powiedzieć, że w tej chwili na Ukrainie nie będzie wojsk amerykańskich. Prezydent dał jasno do zrozumienia, że ​​„inne kraje NATO mogą zdecydować, że chcą sprowadzić wojska na terytorium Ukrainy”, powiedział dyplomata.

Polska, NATO i Rada Europy rozważają poruszenie kwestii misji pokojowej na Ukrainie. Plan opiera się na założeniu, że żołnierze sił pokojowych nie powinni wchodzić w bezpośredni konflikt z Rosją, ale rozmieszczać się tam, gdzie nie ma działań militarnych, aby „dać jasny sygnał, że nie zgadzamy się ze zbrodniami wojennymi”.

Według Departamentu Stanu USA jednym z celów wizyty Bidena w Brukseli 24 marca jest zakończenie wojny na Ukrainie. Powiedział, że prezydent USA jest gotowy do omówienia zwiększonego wpływu sankcji na Rosję z innymi przywódcami G7.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *